Zakłady systemowe są ciekawym rozwiązaniem dla osób, które mają dostęp do dobrych typów, ale nie lubią ryzyka. Umożliwiają bowiem wygraną nawet przy kilku źle wytypowanych zdarzeniach na kuponie, a tym samym dają szansę na większe zyski. Są dobrą alternatywą dla zakładów akumulowanych.
Z tego tekstu dowiesz się:
Na czym polegają zakłady systemowe
Jaka jest różnica między zakładami systemowymi a AKO
Zakłady systemowe zwane inaczej zakładami kombinacyjnymi, rozpisowymi lub po prostu rozpisami to jeden, duży zakład akumulacyjny podzielony na kilka lub kilkanaście mniejszych. Dzięki skorzystaniu z zakładów systemowych i podziałowi listy typów na mniejsze części, typer minimalizuje ryzyko przegranej, gdyż nawet w przypadku przegranego typu część mniejszych kuponów systemowych przyniesie zysk.
Główna różnica w stosunku do zakładu akumulacyjnego polega na tym, że aby wygrać, nie wszystkie oddane typy muszą być prawidłowe. Na przykład, zakład systemowy 2/3 składa się z trzech typów. Wygrywa się także wtedy, gdy prawidłowe są tylko dwa z tych trzech obstawionych.
Im więcej prawidłowych typów w zakładzie systemowym, tym większa jest wygrana. Jeśli gracz nie spełni warunków zakładu systemowego, na przykład w zakładzie 2/4 prawidłowo wytypowane będzie tylko jedno zdarzenie, przegra.
Zakłady kombinacyjne są formą pośrednią między zakładami pojedynczymi a tzw. akumulatorami (czyli zakładami akumulacyjnymi). Single przynoszą mały zysk, ale są stabilne. Akumulatory natomiast dostarczają duże zyski, ale narażają na długie serie porażek.
Zakłady systemowe najlepiej stosować wtedy, gdy u jednego buka znajduje się kilka valuebetów, a gracz nie chce stawiać zakładu akumulowanego, z uwagi na zbyt duże ryzyko przegranej.