Zakłady długoterminowe

Typer.pl / Przywodnik / Zakłady długoterminowe

Zakłady długoterminowe to typowanie zdarzeń, które będą miały swoje rozstrzygnięcie w dłuższej perspektywie czasu. Mogą dotyczyć sportu, polityki oraz wydarzeń społecznych i kulturalnych.  

Z niniejszego artykułu dowiesz się: 

  1. Na czym dokładnie polega obstawianie zakładów długoterminowych 

  1. Jakie są rodzaje wydarzeń dostępnych w zakładach długoterminowych 

  1. Zakłady długoterminowe, jakie są oferty na 2021 rok 

  1. Jak obstawiać zakłady długoterminowe 

  1. Zakłady długoterminowe- czy warto 

 

 

Na czym dokładnie polega obstawianie zakładów długoterminowych?  

 

Zakłady długoterminowe inaczej future betting to rodzaj typu obstawionego u bukmachera, który swoje rozstrzygnięcie będzie miał w przyszłości np. za miesiąc, pół roku, rok czy nawet kilka lat. To zdarzenia, w których gracz obstawia końcowy rezultat, a nie wynik poszczególnych meczów, starć czy spotkań. 

W momencie obstawiania zakładu w ofercie bukmachera pojawia się data, kiedy kupon zostanie rozliczony. Dzięki temu dokładnie wiadomo w jakim momencie można liczyć na odbiór ewentualnej wygranej. 

 

Jakie są rodzaje wydarzeń dostępnych w zakładach długoterminowych? 

 

Ze względu na swoją popularność wielu graczy łączy zakłady długoterminowe wyłącznie ze sportem. Future Betting nie dotyczy jednak jedynie wydarzeń sportowych, a bukmacherzy proponują zakłady długoterminowe na różne dziedziny życia. Często w ich ofercie można znaleźć zakłady ze świata polityki, wydarzeń kulturalnych a nawet z dziedziny lifestyle’u, gdzie wytypować można np.: płeć przyszłego dziecka celebrytów.   

Rodzaje wydarzeń dostępnych w zakładach długoterminowych 

  • Sport, czyli najpopularniejsza i najbardziej rozbudowana sekcja zakładów długoterminowych. Gracze najczęściej wybierają zwycięzców najlepszych lig piłkarskich czy zdobywców tytułu “króla strzelców”. Takie zakłady dostępne są także na inne dyscypliny sportowe jak koszykówka czy siatkówka.  

  • Polityka- zakłady na wydarzenia polityczne przedstawiane są zazwyczaj z bardzo dużym wyprzedzeniem, co sprzyja trafieniu bardzo wysokich kursów. Na przykład bukmacher STS posiada zakłady na to, które Państwo najszybciej opuści Unię Europejską, a rozstrzygnięcie tego zakładu odbędzie się w 2024 roku.  

  • Kultura – zakłady długoterminowe na wydarzenia kulturalne pojawiają się przy okazji dużych wydarzeń. Zaliczyć do nich można rozdanie Oscarów, Nagrody Nobla, Eurowizja czy Nagrody Grammy.  

  • Gospodarka– niektórzy bukmacherzy posiadają także zakłady długoterminowe na wydarzenia związane z gospodarką i ekonomią.  Przykładem może być oferta Fortuny, gdzie można obstawić spadek wartości Bitcoina 

 

Zakłady długoterminowe, jakie są oferty na 2021 rok? 

 

Zakłady długoterminowe w swojej ofercie posiada większość legalnych polskich bukmacherów. Każdy bukmacher traktuje Future Betting z innym priorytetem, co przekłada się ostatecznie na ich jakość.  

W 2021 roku Fortuna na przykład proponuje zakłady długoterminowe związane z Olimpiadą, Euro 2020, Eurowizją a nawet amerykańskimi wyborami prezydenckimi 2024.  

 

 

 

W ofercie zakładów długoterminowych bukmachera STS znajdziemy między innymi typy na zwycięzcę wyborów burmistrza w Londynie, wybory parlamentarne Niemiec, a nawet na to czy w Krakowie do 2023 roku zostanie ukończony remont ul. Królowej Jadwigi.  

 

 

 

BetX natomiast proponuje między innymi zakład na to jak pójdzie Rafałowi Brzozowskiemu na Eurowizji, ile Polska zdobędzie złotych medali na Olimpiadzie w Tokio czy kto zostanie następnym Kanclerzem Niemiec.  

 

 

Jak obstawiać zakłady długoterminowe? 

 

Typowanie zakładów długoterminowych wiąże się z umiejętnością przewidywania zdarzeń w szerokiej perspektywie. Analizując ten rodzaj zakładów gracz musi wziąć pod uwagę każdą zmienną. Musi odpowiednio przewidzieć losy całego sezonu lub turnieju, a to wymaga pracy i wielkiej wiedzy. 

Wydaje się, że zakłady długoterminowe to dobra opcja dla osób, które nie chcą regularnie obstawiać meczów i co tydzień przeprowadzać analiz.  Poza tym takie granie może być traktowane jako urozmaicenie sezonu i swojego sposobu obstawiania.  

 

Zakłady długoterminowe- czy warto? 

 

Zakłady długoterminowe warto obstawiać jako uzupełnienie swojej gry. Takie typy mogą być także dobrą rozrywką dla rekreacyjnych graczy, którzy przed turniejem chcą się zabawić w obstawienie końcowego zwycięzcy. To zakłady, gdzie na wynik trzeba dłużej poczekać, dlatego typy długoterminowe na pewno nie sprawdzą się wśród niecierpliwych klientów.  

 Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.