Zakłady akumulowane

Typer.pl / Przywodnik / Zakłady akumulowane

Wielu początkujących graczy nie wie, co to są zakłady akumulowane, jak je obstawiać i czy w ogóle opłaca się to robić. Poniżej wyjaśniamy czym są owe zakłady, jakie są ich plusy i minusy i kiedy warto je stosować.  

Spis treści: 

  1. Zakłady akumulowane- definicja 

  1. Zalety i wady AKO 

  1. Jakimi zasadami kierować się grając AKO? 

  1. Podsumowanie 

 

Zakłady akumulowane- definicja 

 

Zakłady akumulowane, inaczej AKO lub w środowisku typerów taśmy, to zakłady złożone z co najmniej dwóch lub więcej typów. Muszą być niezależne od siebie i w większości przypadków nie mogą dotyczyć tego samego spotkania.  

Gracz otrzyma swoją wygraną w momencie, gdy poprawnie wytypuje wszystkie zdarzenia. W przypadku akumulatorów, wygraną oblicza się jako iloczyn kursów i stawki, pomniejszony oczywiście o 12% podatku.  

W tym miejscu musimy też wspomnieć o takich określeniach jak double, dubel, triple, treble. Pierwsze dwa dotyczą zakładów akumulowanych składających się z dwóch spotkań, natomiast triple i treble to potoczne nazwy dla kuponów z dokładnie trzema zdarzeniami.  

Wymieniony wyżej duble i zakłady potrójne są bardzo popularne wśród graczy. Tak jak taśmy, czyli kupony zawierające cztery lub więcej wydarzeń. Są to kupony z bardzo wysokimi kursami i zazwyczaj wymagają niewielkiego wkładu. 

 

Zalety i wady AKO 

 

Zalety: 

– duże prawdopodobieństwo wygranej, mimo niewysokich stawek,  

–brak ograniczeń rodzaju wydarzeń zawartych w kuponie (gracz może obstawić na jednym kuponie mecz siatkówki oraz wyniki rozdania Oscarów), 

– możliwość łączenia zakładów “na żywo” z zakładami przedmeczowymi. 

Wady: 

– niski współczynnik trafień (mała szansa na wygraną), 

– tylko trafienie wszystkich zdarzeń umieszczonych na kuponie uprawnia do otrzymania wygranej.  

Jakimi zasadami kierować się grając AKO? 

  • należy pamiętać, że im mniejsza liczba zdarzeń, tym większa szansa na wygraną, 

  • należy korzystać z bonusów oferowanych przez bukmacherów, 

  • nie powinno się zamykać na jeden rodzaj zakładów, ale korzystać z wielu sposobów obstawiania,  

  • powinno się prowadzić statystyki swojej gry, aby kontrolować wpłacone środki, 

  • należy szukać najwyższych kursów porównując oferty bukmacherów, 

  • należy zachować zdrowy rozsądek przy ustalaniu stawek na grę i nie bazować tylko na kursach.  

 

Podsumowanie 

 

Zakłady akumulowane mimo swoich kilku niepodważalnych wad cieszą się dużą popularnością, zarówno wśród bukmacherów jak i graczy. Dla większości legalnych buków AKO są nośnikiem wszelkich działań promocyjnych, a zdecydowana większość typerów natomiast preferuje strategię szybkiego i dużego zysku, który można uzyskać właśnie dzięki trafionemu zakładowi akumulowanemu.Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.