YIELD

Typer.pl / Przywodnik / YIELD

Typer, który chce czerpać regularne zyski z zakładów bukmacherskich, musi zwracać uwagę na wiele czynników mających wpływ na jego finanse. Jednym z nich jest yield, czyli współczynnik mówiący o tym, jak skuteczne są typy gracza.  

Z tego tekstu dowiesz się: 

1. Jaka jest definicja pojęcia “Yield 

2. Jak obliczyć yield 

3. Po co obliczać yield 

 

 

Jaka jest definicja pojęcia “Yield” 

 

Słowo yield pochodzi z języka angielskiego i w wolnym tłumaczeniu oznacza wydajność. Pojęcie to zaczerpnięte zostało ze świata finansów, gdzie służy do określenia czy korzystna jest dana inwestycja. W zakładach bukmacherskich yield wskazuje, na ile opłacalne lub nieopłacalne było postawienie konkretnych zakładów. Dzięki temu wskaźnikowi gracz może poznać procentową wartość zysku lub strat, jakie wygenerowała jego gra.   

Miarodajny yield to taki, do obliczenia, którego posłużyła większa liczba zakładów postawionych w dłuższej perspektywie czasu.  

 

Jak obliczyć yield? 

 

Aby obliczyć yield należy dysponować dwoma wartościami. Pierwszą jest suma zysków, a drugą suma wszystkich stawek (zakładów wygranych i przegranych). Należy pamiętać, że zysk nie jest równy kwocie wygranej. Trzeba od niej odjąć wartość wniesionej stawki zakładu. Po podliczeniu, ile wynoszą te 2 czynniki, wystarczy podstawić je do następującego wzoru:  

(suma zysków / suma stawek) * 100%.    

Przykład 

Gracz obstawia cztery kupony po 100 zł każdy. Pierwszy (kurs 2,40) przyniósł 240 zł. Z drugiego (kurs 2,00) typer wygrał 200 zł. Trzeci (kurs 3,30) i czwarty (kurs 1,75) okazały się nietrafione. 

Łącznie gracz wpłacił 400 zł (4*100 = 400), a wygrał 440 zł (240 + 200 + 0 + 0= 440).  

Odejmujemy sumę wygranej od wpłat (440- 400= 40).  

By obliczyć yield, podstawiamy dane do wzoru. 

(40/400)*100%= 10% 

Stopa zwrotu w podanym przykładzie to 10%. 

Yield w przedziale 10-15 procent osiąga światowa czołówka graczy bukmacherskich. Uznaje się, że w dłuższej perspektywie czasu rezultat na poziomie powyżej 20% jest niemożliwy do utrzymania. 

 

Po co obliczać yield? 

 

Wysoki yield oznacza, że zakłady bukmacherskie wnoszone przez typera są bardzo opłacalne. 

Wiedza na temat tego, jak kształtuje się ten wskaźnik, powinna być ważna dla każdego, kto podchodzi do gry profesjonalnie. Dobry yield upewnia gracza, że dobrze inwestuje swoje środki i prawidłowo dobiera stawki zakładów.   

Jeśli yield jest niski, ale ciągle dodatni, to gracz nie traci, ale musi zastanowić się, co robi źle, co może zrobić jeszcze lepiej. Yield ujemny natomiast to alarm, gra nie przynosi efektów, należy sprawdzić, dlaczego tak jest, przeanalizować w czym leży problem i zmienić to.  

Tak jak wspominaliśmy wcześniej wniosków nie można wysnuwać na podstawie kilku zakładów czy krótkiego okresu czasu.    

 

Tylko skuteczni typerzy zarabiają 

 

Każdy zawodowy typer, czyli człowiek, który czerpie z zakładów bukmacherskich regularne zyski, kontroluje wskaźnik yield. Gracz, który na bieżąco nie weryfikuje obstawianych przez siebie zakładów, może mieć zaburzony obraz swoich wygranych. Jeśli obstawia od czasu do czasu i za niewielkie stawki, traktując przy tym typowanie jako zabawę, to nie stanowi to ogromnego problemu. Jeżeli jednak gra często i podchodzi do tego poważnie, to musi zweryfikować swoją skuteczność i sprawdzić, czy typuje korzystnie, czy nie jest na wysokim minusie finansowym.  Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.