Warunki obrotu bonusem

Typer.pl / Przywodnik / Warunki obrotu bonusem

Jeżeli gracz założy konto na stronie wybranego przez siebie bukmachera, dostanie od niego zazwyczaj bonus powitalny. Aby stał się on jego własnością musi spełnić jednak warunki obrotu.  

Kwestia obrotu bonusem budzi wśród graczy duży niepokój. Szczególnie początkujący typerzy mogą mieć z nim problem, ponieważ wymaga on zaplanowanej gry zakładów, które pozwolą spełnić warunek obrotu. Skuteczne korzystanie z promocji bukmacherskich nie jest możliwe bez szczegółowego zrozumienia i poprawnego realizowania obrotu. 

Czym jest obrót bonusem i jakie są jego zasady? Jakie są wymagania i na co należy zwrócić uwagę jeszcze przed skorzystaniem z promocji? Wszystko postaramy się wyjaśnić w niniejszym artykule.  

Z tego artykułu dowiesz się: 

 1. Czym jest obrót bonusem 

 1. Co dzieje się w przypadku niewyrobienia obrotu bonusem 

 1. Jaki jest regulamin obrotu bonusem 

 1. Kiedy następuje moment przyznania bonusu 

 1. Kiedy gracz może wypłacić bonus i wygraną 

 

 

Czym jest obrót bonusem 

 

Obrót bonusem polega na zawarciu zakładów na określoną w regulaminie bukmachera kwotę pieniędzy. Warunki obrotu zostaną spełnione, gdy suma postawionych stawek wyniesie wymaganą do obrotu kwotę.  

Jeśli bukmacher wymaga obrotu, oznacza to, że gracz musi postawić w zakładach kwotę bonusu określoną ilość razy.  

Przykład: 

Bukmacher daje w bonusie 100 zł i wymaga, by dokonać obrotu dwa razy. Oznacza to, że gracz musi postawić w zakładach w sumie 200 zł. 

Zdarza się, że bukmacher stawia jeszcze inny warunek, a mianowicie obrót kwotą bonusu oraz depozytu.  

Jeżeli jest to bonus 100% od depozytu, a gracz wpłacił 200 zł, to bukmacher dorzucił drugie tyle i w sumie ma 400 zł. Teraz do obrócenia ma 200 zł od bukmachera (bonus) oraz 200 zł z depozytu i 200 zł z bonusu. Przy dwukrotnym obrocie, gracz musi postawić w sumie 800 zł. 

 

Co dzieje się w przypadku niewyrobienia obrotu bonusem? 

 

Brak spełnienia wszystkich warunków obrotu bonusem skutkuje niemożliwością wypłacenia kwoty bonusowej na konto bankowe. Dodatkowo, jeżeli gracz nie wyrobi obrotu na czas albo złamie regulamin, bukmacher odbierze mu cały bonus. 

 

Jaki jest regulamin obrotu bonusem? 

 

Rejestrując konto na stronie bukmachera i występując o bonus gracz musi zaakceptować warunki promocji, dlatego też tak istotne jest szczegółowe czytanie regulaminu dotyczącego obrotu.  

Najważniejszą rzeczą jaką gracz musi się dowiedzieć przed przystąpieniem do gry jest: 

Po pierwsze- wysokość obrotu, czyli jaka wielokrotność kwoty musi zostać zagrana, aby spełnić warunek obrotu i tym samym odmrozić pieniądze na swoim koncie.  

Po drugie- jaki jest sposób liczenia, czyli czy należy obracać bonusem przyznanym i złożonym depozytem.  

Po trzecie- jaki jest kurs minimalny.  

Po czwarte jaki jest czas na obrót, czyli ile dni ma gracz na spełnienie warunków promocji. Ponadto jakie zakłady liczą się do obrotu, jaka jest maksymalna stawka, jaka jest liczba zdarzeń na kuponie oraz jakie są tak zwane haczyki, czyli, które zakłady nie są wliczane do obrotu. 

 

Kiedy następuje moment przyznania bonusu? 

 

Bonusy dzielą się ze względu na czas ich przyznania. Są 4 możliwości: 

 1. zaraz po zaksięgowaniu wpłaty- automatycznie, od razu po złożeniu depozytu,  

 1. po użyciu kodu bonusowego- dopiero po wpisaniu podanego przez bukmachera kodu promocyjnego,  

 1. po dokonaniu całkowitego obrotu- pieniądze trafią do gracza dopiero po spełnieniu wszystkich warunków promocji,  

 1. po obróceniu depozytem- gracz musi obstawić za kwotę złożonego depozytu, a następnie spełnić resztę wymogów. 

 

Kiedy gracz może wypłacić bonus i wygraną?  

 

Próba dokonania wypłaty przed zakończeniem procesu obrotu pieniędzmi może zakończyć się anulowaniem bonusu oraz pozbawieniem gracza wygranych. Regulaminy stosowane przez bukmacherów zastrzegają, że wypłata pieniędzy jest możliwa dopiero w momencie zakończenia procesu obrotu, co ma chronić ich przed nieuczciwymi graczami. Każdy legalny buk, po zalogowaniu na konto użytkownika, pokazuje graczowi jaka część obrotu została już wyrobiona. Może to być podział stanu konta pomiędzy depozytem a bonusem, punkty lojalnościowe lub też informacja o tym, za jaką kwotę gracz musi jeszcze obstawić zakłady przed możliwością wypłaty.  

Należy też pamiętać, że jeżeli graczowi z jakiegoś powodu zostanie odebrany bonus, to wraz z wygranymi, które dzięki uzyskaniu bonusu zdobył. 

Dodatkowo grając z aktywnym bonusem, rzeczywiste środki są odejmowane od salda jako pierwsze. Inaczej mówiąc, jeżeli gracz przegrywa, to najpierw odejmowana mu jest z konta kwota depozytu, a potem ewentualnie kwota bonusu.  

 

Podsumowanie 

 

Aby umiejętnie i z zyskiem obracać bonusami oferowanymi przez bukmacherów należy: 

 • z uwagą i szczególną starannością przeczytać regulamin oferty, 

 • upewnić się, czy bonus jest przeznaczony do obrotu, czy też nie, 

 • sprawdzić na jakich warunkach można wykorzystać bonus (w jakich zakładach, z jakim kursem, ile razy należy obrócić bonusem, czy obraca się tylko bonusem, czy bonusem z depozytem), 

 • sprawdzić czy stawka zakładu przeznaczonego do obrotu może być dowolna, czy też buk ustalił górną jej granicę. 

 Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.