Surebet- zakład bez ryzyka przegranej

Typer.pl / Przywodnik / Surebet- zakład bez ryzyka przegranej
 

W zakładach nie ma pewnych typów, bo nawet faworyci czasem zawodzą. Można jednak obstawiać zakład bez ryzyka, a takim jest niewątpliwie surebet. Co tak naprawdę oznacza ten termin i na czym polega?  

W tym artykule znajdziesz informacje: 

 1. Co to jest surebet 

 1. Na czym polega surebet 

 1. Jaki jest zarobek z surebetów? 

 1. Przykłady surebetów 

 1. Dlaczego tak niewiele osób gra surebety 

 1. Skąd brać surebety 

 1. Na co uważać stawiając surebety? 

 

Co to jest surebet? 

 

Surebet to w wolnym tłumaczeniu zakład, który jest pewny. Pojęcie to znane jest także jako surebetssure bet, sure win, pewny zakład, arb, arbitraż.  

Surebet to pewny zakład, który czysto matematycznie gwarantuje zysk, niezależnie od wyniku typowanego zdarzenia. Polega na obstawieniu, za odpowiednią stawkę, wszystkich możliwych rozstrzygnięć danego zdarzenia, jeden po drugim, u kilku bukmacherów z odpowiednią różnicą kursową. Surebet jest rodzajem strategii bukmacherskiej, w której dodatni bilans uzyskuje się na zmienności kursów stawiając zakłady bezpieczne i bez ryzyka. Wartość surebetu mierzymy w procentach. 

Ważny w tej definicji jest moment obstawienia zakładów. 

Jeśli gracz stawia jeden zakład, a potem czeka aż kursy się zmienią, to uprawia trading, a nie surebet. Trading to zaawansowana technika, która podlega ryzyku zmiany kursów. W surebecie też tak jest, ale przez bardzo krótki czas, bliski praktycznie zeru.  

 

Na czym polega surebet? 

 

Podstawową cechą zakładu jest obstawienie wszystkich możliwości danego zdarzenia, a kluczem do sukcesu jest różnica kursów na dany typ u kilku buków. Surebet powstaje, gdy bukmacherzy różnie wycenią prawdopodobieństwo danego zdarzenia, a zadaniem typera jest wyszukanie możliwie najwyższych kursów na wszystkie typowane warianty. 

 

Jaki jest zarobek z surebetów? 

 

Wysokość zarobku w surebetach wynosi zazwyczaj 1-5%. 

Przykłady surebetów 

Zakłady dwudrogowe 

Gracz stawia zakład na konkretne zdarzenie dwudrogowe. U dwóch różnych bukmacherów występują różnice kursów pozwalające uzyskać surebet i wynoszą: 

 • 2.20 u bukmachera X na wygraną drużyny A 

 • 2.00 u bukmachera Y na wygraną drużyny B 

Gracz dysponuje budżetem 100 zł. Stawia 47,56 zł na wygraną drużyny A oraz 52,44 zł na wygraną drużyny B. W przypadku, gdy pierwszy typ będzie trafiony jego wygrana wyniesie 104,63 zł, a gdy wygra drużyna B otrzyma 104,88 zł. Niezależnie więc od wyniku meczu po rozliczeniu zakładu zysk wyniesie minimum 4,63 zł. 

 

Zakłady trzydrogowe 

 

Istnieje możliwość uzyskania surebeta w zakładach na zdarzenia z trzema różnymi wynikami 

 • 14.0 u bukmachera X na wygraną drużyny A 

 • 8.00 u bukmachera Y na remis 

 • 1.30 u bukmachera Z na wygraną drużyny B 

W tym przypadku gracz również dysponuje budżetem 100 zł i stawia 7,40 zł na wygraną drużyny A, 12,94 zł na remis i 79,66 zł na zwycięstwo drużyny B. W zależności od wyniku meczu wygrana wyniesie: 103,6 zł, 103,52 zł lub 103,56 zł. Zatem niezależnie od tego, jakim wynikiem zakończy się spotkanie, gracz osiągnie minimum 3,52 zł zysku.  

 

Dlaczego tak niewiele osób gra surebety? 

 

Surebety zazwyczaj gwarantują niewielki procentowo zysk, dlatego do osiągnięcia przyzwoitego zarobku wymagają dużego budżetu. 
W tego typu zakładach niezbędne są również konta u wielu bukmacherów. Im więcej ich gracz posiada, tym ma większe szanse na znalezienie lepszego surebeta 

 

Skąd brać surebety? 

 

Surebetów najlepiej szukać samemu, ale to bardzo czasochłonne zajęcie. Proponujemy propozycje surebetów w naszym serwisie. 

 

Na co uważać stawiając surebety? 

 

Strategia bukmacherska oparta na surebetach wydaje się być prawie idealna, gwarantuje przecież pewną wygraną. W praktyce jednak jej stosowanie może okazać się skomplikowane, a w polskich realiach wręcz niemożliwe, ponieważ: 

 • zysk wynosi zazwyczaj od 1% do 5%. Obowiązujący w Polsce podatek od gry- 12% powoduje, że granie surebetami przestaje być opłacalne, 

 • kursy u bukmacherów mogą zmieniać się nawet co sekundę lub mogą być blokowane w ofercie. Stwarza to ryzyko, że po postawieniu pierwszego zakładu u jednego bukmachera gracz nie zdąży postawić drugiego po kursie dającym surebet, 

 • bukmacherzy stosują limity stawek,  

 • w regulaminach wszystkich bukmacherów zawarte są postanowienia dające bukowi możliwość anulowania zakładu i zwrotu wniesionej stawki w przypadku oczywistej pomyłki.  Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.