Pewniaki w zakładach bukmacherskich

Typer.pl / Przywodnik / Pewniaki w zakładach bukmacherskich
W dzisiejszym artykule wyjaśnimy co to są pewniaki, skąd wiadomo, że dane typy właśnie nimi są, a także podpowiemy, gdzie warto ich szukać.  
W tym tekście znajdziesz informacje: 
  1. Czym jest pewniak 

  1. Przykład pewniaków 

  1. Skąd brać pewniaki 

  1. Czy dane typy są pewniakami 

 

 

Czym jest pewniak? 

 

Pewniak jest to zakład, który z punktu widzenia gracza musi być zwycięski. 

Niektórzy bukmacherzy proponują w swojej ofercie dodawanie pewniaków do zakładów systemowych. Oznacza to dodanie teoretycznie pewnych typów do każdego kuponu wygenerowanego przez system.  

W zakładach systemowych pewniak oznacza, że dany typ zawarty jest w każdym pojedynczym zakładzie kombinacyjnym. Jeśli więc typer chce zagrać rozpis 2 z 3 + pewniak, to otrzyma wszystkie podwójne kombinacje 2 z 3 w połączeniu z pewniakiem- w sumie 3 zakłady. Jeśli pewniak nie będzie jednak trafiony, to wszystkie trzy kupony będą przegrane. 

Pewniaka cechuje niski kurs, dlatego grane są one głównie przez niedoświadczonych typerów, którzy są przekonani, że stawiany zakład jest niemal pozbawiony ryzyka. Przekonania te okazują się często błędne. 

 

Przykład pewniaków 

 

Dla mało doświadczonego gracza pewniakiem jest zazwyczaj typ na mecz piłki nożnej️, w którym gospodarze z góry tabeli grają u siebie przeciwko drużynie z końca tabeli. W takiej sytuacji gracz często sugeruje się kursem, bez wnikania w szczegóły dotyczące składów, formy piłkarzy czy motywacji zespołów rozgrywających dane spotkanie. 

 

Skąd brać pewniaki? 

 

Pojęcie pewniaka funkcjonuje głównie wśród amatorów. Doświadczeni typerzy wiedzą, że tak naprawdę PEWNIAKI NIE ISTNIEJĄ. Istnieją jedynie typy o bardzo wysokim prawdopodobieństwie.  

Szukanie pewniaków powinno się zatem sprowadzać do polowania na valuebety o niskich kursach. Profesjonalny gracz nie obstawia bez przeanalizowania czy dany zakład jest valuebetem. Niski kurs nie jest dla niego równoważny z małym ryzykiem stawianego zakładu. 

Bukmacherzy sami sugerują granie pewniaków. Choć może się to wydawać paradoksalne, to właśnie gracze typujący popularne zdarzenia przynoszą największe zyski. 

 

Czy dane typy są pewniakami? 

 

Po czym rozpoznać, że dany typ jest pewniakiem i kupon ma większe szanse powodzenia? 

To w dużej mierze zależy od doświadczenia gracza. Jeśli zajmuje się typowaniem wyników od dłuższego czasu to bez trudu rozpozna, które typy bukmacherskie prezentują się na tyle solidnie, że można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że kupon będzie zwycięski. Z całą pewnością pomaga w tym znajomość zespołów, wiedza o ich ostatnich wynikach, a także informacje na temat aktualnej formy zawodników oraz ewentualnych kontuzjach. Jeżeli natomiast wiedza typera jest jeszcze niewielka i dopiero zaczyna swoją przygodę z obstawianiem to na początek lepiej zaufać ekspertom, bo paradoksalnie na źle obstawionych pewniakach można bardzo dużo stracić.  
 Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.