Czesław Michniewicz podjął ostateczną decyzję i wybrał 23 zawodników, którzy mają szansę wystąpić w meczu barażowym ze Szwecją. Wśród powołanych znalazł się walczący z kontuzją Krzysztof Piątek. Sześciu piłkarzy obejrzy to spotkanie na trybunach.  

To będzie historyczne spotkanie, które odbije się na przyszłości reprezentacji Polski. Od grania na czwartej wielkiej imprezie z rzędu dzieli nas zaledwie jeden mecz. Takiej passy w historii polskiej piłki nigdy nie było. Żeby zagrać na Mistrzostwach Świata w Katarze, musimy najpierw pokonać Szwecję.  

Czesław Michniewicz musiał mieć niemały dylemat przy wyborze kadry, która zostanie wpisania do protokołu przed barażem. Tym bardziej że z powodu kontuzji z gry wypadli Bartosz Salamon i Arkadiusz Milik.  

Do końca pod znakiem zapytania stał występ Krzysztofa Piątka i Szymona Żurkowskiego. Na szczęście ta dwójka znalazła się w kadrze meczowej, jednak prawdopodobnie żaden z nich nie wystąpi od pierwszej minuty.  

Selekcjoner mógł wybrać tylko 23 zawodników, dlatego na trybuny odesłał sześciu, a konkretnie: Bartłomieja Drągowskiego, Marcina Kamińskiego, Konrada Michalaka, Patryka Kuna, Przemysława Frankowskiego oraz Przemysława Płachetę. 

Kadra reprezentacji Polski na mecz ze Szwecją: 

Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Kamil Grabara 

Obrońcy: Matty Cash, Michał Helik, Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Arkadiusz Reca, Tymoteusz Puchacz, Kamil Glik, Krystian Bielik, Bartosz Bereszyński, Mateusz Wieteska 

Pomocnicy: Jacek Góralski, Jakub Moder, Grzegorz Krychowiak, Kamil Grosicki, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Szymon Żurkowski 

Napastnicy: Adam Buksa, Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek 

Gdzie oglądać i typować?

Początek meczu Polska vs Szwecja we wtorek (29.03.2022) o godzinie 20:45. Transmisja z meczu dostępna będzie na kanałach TVP 1, Polsat Extra i Polsat Sport oraz na stronie sport.tvp.pl. My polecamy typować to spotkanie w Betcris, który oferuje podwójną wygraną za awans Biało-Czerwonych.