W nocy z niedzieli na poniedziałek Iga Świątek bez problemu pokonała Madison Brengle (59. WTA) i awansowała do 1/8 finału turnieju WTA 1000 w Miami. Najlepsza rakieta świata jest zadowolona ze swojej gry, jednak nie ma zbyt wiele czasu na odpoczynek. Późnym wieczorem znów wybiegnie na kort. 

Polka nie dała szans Amerykance 

W niesamowitej dyspozycji znajduje się ostatnio liderka światowego rankingu, Iga Świątek. Polka w nocy z niedzieli na poniedziałek wygrała 13 mecz rzędu, zwyciężając 2:0 (6:0, 6:3) z Madison Brengle (59. WTA) w 1/16 finału turnieju WTA 1000 w Miami.  

Iga osiągnęła w tym spotkaniu świetne statystyki, zdobyła 55 z 89 rozegranych punktów, co jest wynikiem na poziomie prawie 62%. Dodatkowo 20-latka oddała tylko jedno podanie i wykonała 25 kończących ataków, a Amerykanka zaledwie cztery.  

Iga Świątek: Czuję, że jestem w dobrym miejscu ze swoim tenisem 

Świątek nie kryła zadowolenia po zakończonym pojedynku - Cieszy mnie dzisiejsze zwycięstwo. Teraz czas na trochę odpoczynku… Zaskakująco mało tego czasu, co będzie dość wymagające dla mnie i zespołu, ale jak zawsze damy z siebie 100%. Do zobaczenia jutro! - napisała na Twitterze Polka. 

Najlepsza tenisistka świata przyznała, że przywykła do presji związanej z pozycją w zestawieniu - Czuję, że jestem w dobrym miejscu ze swoim tenisem i na tym się koncentruję. Wiem, że może być presja związana z miejscem w rankingu, ale z drugiej strony, kiedy wspinałam się w rankingu, wchodziłam do top 10 i top 5, czułam to samo. Po prostu skupiam się na swojej grze – czytamy w amerykańskim "National Post". 

Gdzie oglądać i typować mecz następnej rundy? 

Co ciekawe, kolejny mecz Iga rozegra w ciągu tej samej doby. Ponownie wyjdzie na kort w poniedziałek około godziny 21:00, a jej rywalką będzie amerykańska tenisistka Cori Gauff (17. WTA).  Faworytką do zwycięstwa jest oczywiście Polka.  

To i inne spotkania turnieju WTA 1000 w Miami możesz oglądać u bukmachera STS. Wystarczy, że zarejestrujesz się i dokonasz depozytu na minimalną kwotę 2 zł. Nie masz jeszcze konta?

 

##https://typer.pl/idz/sts##ZAREJESTRUJ_SIĘ$$