Sprawa jest prosta - jeśli Iga Świątek pokona Viktoriję Golubić w drugiej rundzie turnieju w Miami, to na początku kwietnia na pewno zostanie liderką światowego rankingu. Gdzie oglądać i typować ten mecz? 

Iga Świątek sprawia sobie i nam ostatnio wiele radości. W tym roku Polka zwyciężyła już w dwóch turniejach rangi WTA 1000, najpierw w Doha, a później w Indian Wells, dzięki czemu wskoczyła na drugie miejsce w światowym rankingu. 

Teraz niespodziewanie może zostać pierwszą rakietą świata, ponieważ dotychczasowa liderka Ashleigh Barty podjęła decyzję o zakończeniu sportowej kariery. Dodatkowo Australijka poprosiła organizację WTA o wykreślenie jej nazwiska z listy.  

To oznacza, że Idze potrzebne jest tylko jedno zwycięstwo, by od kwietnia objąć prowadzenie w rankingu. By to uczynić, musi pokonać Viktoriję Golubić (42. WTA) w drugiej rundzie turnieju w Miami.  

Szwajcarka rozegrała już jeden mecz na tej imprezie. W pierwszej rundzie nie bez trudu wygrała 2:1 (6:4, 4:6, 6:4) z Belgijką Kirsten Flipkens (315. WTA). 

To będzie trzeci pojedynek pomiędzy Świątek a Golubić. W 2019 roku w pierwszej rundzie Wimbledonu lepsza była szwajcarska zawodniczka, jednak Polka zrewanżowała się jej w Doha.  

Mecz Iga Świątek vs Viktorija Golubić rozpocznie się w nocy z piątku na sobotę. Panie wyjdą na kort od razu po spotkaniu Nicka Kyrgiosa z Andriejem Rublowem. 

Faworytką do zwycięstwa według bukmacherów jest nasza reprezentantka. Kurs na zwycięstwo Igi wynosi zaledwie 1.08. Transmisja z meczu dostępna będzie w Canal+Sport oraz u bukmachera STS. Wystarczy, że zarejestrujesz się i dokonasz depozytu na minimalną kwotę 2 zł. Nie masz jeszcze konta? 

 

##https://typer.pl/idz/sts##ZAREJESTRUJ_SIĘ$$