Właściciele Manchesteru United coraz mocniej przymierzają się do wielkiej modernizacji Old Trafford. Jedną z prawdopodobnych opcji jest całkowite zburzenie stadionu i wybudowanie go od nowa. 

Old Trafford zmieniał się na przestrzeni wieków 

Stadion Old Trafford został oddany do użytku w 1910 roku. Wybudowano go za kosmiczną jak na tamte czasy kwotę 120 tysięcy funtów. W trakcie II wojny światowej “Teatr Marzeń” został zbombardowany i po latach postawiono go w zasadzie od zera. Tylko mury tunelu między ławkami rezerwowych zachowały się w oryginalnym stanie. Później stadion przechodził wiele modernizacji, a ostatnią przeprowadzono w 2006 roku, gdy powiększono jego pojemność do 76 300 miejsc. 

Stadion Manchesteru nie jest wystarczająco nowoczesny 

Od tamtego czasu nie poczyniono żadnych zmian na Old Trafford, a mimo to pozostaje on nieprzerwanie największym stadionem klubowym w Anglii, ustępując jednak pod względem nowoczesności kilku innym obiektom, takim jak Tottenham Hotspur Stadium czy Etihad Stadium. Dlatego właściciele Manchesteru United planują przebudować “Teatr Marzeń”, a być może całkowicie go zburzyć i rozpocząć prace od nowa. Nowa inwestycja mogłaby przyćmić nawet Wembley, które jest w stanie pomieścić 90 tysięcy kibiców. 

Mankamenty “Teatru Marzeń” 

Klub z czerwonej części Manchesteru na każdym meczu domowym zarabia około 4 milionów funtów, a jak widać, są perspektywy na jeszcze większe zarobki. Tym bardziej, że obiekt ma swoje niedoskonałości: brakuje telebimu, nie ma WiFi, w punktach gastronomicznych są olbrzymie kolejki, a trybuna południowa posiada starą konstrukcję i przecieka podczas ulewnego deszczu. 

Właściciele chcą wyjść naprzeciw oczekiwaniom kibiców 

Przy okazji właściciele “Czerwonych Diabłów”, a więc Glazerowie, chcieliby pójść na rękę sympatykom klubu, którzy mają kiepskie opinie na ich temat. Na taki stan rzeczy składają się niewątpliwie słabe wyniki, jakie zespół odnosi w ostatnich latach czy próba przyłączenia się do cynicznego pomysłu, jakim było stworzenie Superligi. Budowa nowego stadionu mogłaby trochę osłodzić relacje pomiędzy szefostwem klubu a kibicami.  

Kto podejmie się modernizacji? 

Teraz władze Manchesteru United rozpoczynają poszukiwania firmy, która podjęłaby się tego projektu i możliwie jak najlepiej oceniła szanse na przebudowę stadionu. Pytanie tylko, gdzie swoje domowe mecze rozgrywałyby “Czerwone Diabły” podczas remontu? Tottenham był w podobnej sytuacji i wynajął na ten czas Wembley, jednak z takiej możliwości nie może skorzystać United, które rzecz jasna nie jest z Londynu, a w okolicy nie widać potencjalnych obiektów, które spełniłyby potrzeby kibiców z czerwonej części Manchesteru.