W czwartek rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich na skoczni Vikersundbakken (HS240). Trener Michal Doleżal powołał na te zawody sześciu Polaków, jednak przed startem kwalifikacji będzie musiał wybrać najlepszą czwórkę. Przedstawiamy program zawodów. 

Vikersundbakken (HS24) 

Skocznia Vikersundbakken (HS24) położona jest w norweskim mieście Vikersund. W tym sezonie po raz piąty odbędą się na tym obiekcie Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich. Pierwszy raz zawody tej rangi odbyły się tam w 1977 r. Rekordzistą obiektu i tym samym rekordzistą świata jest Stefan Kraft, który w 2017 roku poszybował tutaj na odległość 253,5 m. Dwa lata wcześniej pół metra dalej skoczył Dmitrij Wasiljew, jednak Rosjanin nie ustał tego skoku. 

Szóstka pokaże się w treningu 

W tym sezonie szanse na przetestowanie “mamuta” będzie miało sześciu naszych reprezentantów, będą to: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Jakub Wolny oraz Andrzej Stękała. W czwartek po oficjalnym treningu polski sztab szkoleniowy będzie musiał wybrać czwórkę zawodników, która weźmie udział kwalifikacjach zaplanowanych na godzinę 15:50.

Ogromna szansa przed Kamilem Stochem 

To będą niesamowicie ważne zawody dla Kamila Stocha, któremu do kolekcji brakuje tylko złota za Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich. Oprócz tego nasz orzeł zdobył w tej dyscyplinie wszystko. Lider naszej kadry wraz ze swoimi kolegami będzie musiał sobie radzić na norweskim obiekcie bez trenera Michala Doleżala, który z powodu zakażenia koronawirusem nie będzie mógł uczestniczyć w imprezie.  

Kto kandydatem do walki o trofea? 

Złotego medalu indywidualnie będzie bronił Karl Geiger. Oprócz Niemca faworytami do zwycięstwa są Halvor Egner Granerud, Ryoyu Kobayashi czy Stefan Kraft. Najmocniejszą kadrą wydają się natomiast Norwegowie, którzy trzy razy z rzędu zdobywali złoty medal w konkursie drużynowym. Do walki o podium na pewno włączą się także Niemcy i Słoweńcy. Biało-Czerwoni przed dwoma laty zdobyli brąz, tak samo jak w 2018 roku. Czy i tym razem uda im się powtórzyć ten sukces?  

Program zawodów 

Czwartek, 10.03.2022 
9:00 - Odprawa techniczna 
13:15 - Oficjalny trening 
15:50 - Kwalifikacje 
 
Piątek, 11.03.2022 
15:30 - Seria próbna 
16:30 - Pierwsza i druga seria konkursu indywidualnego 

Sobota, 12.03.2022 
15:30 - Seria próbna 
16:30 - Trzecia i czwarta seria konkursu indywidualnego 

Niedziela, 13.03.2022 
15:30 - Seria próbna 
16:30 - Konkurs drużynowy 

Gdzie oglądać i typować? 

Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich będą transmitowane na kanałach telewizyjnych TVP 1 oraz TVP Sport. Obstawać te zawody możecie u większości legalnych bukmacherów w Polsce. My polecamy grać na stronie iForbet, który ma bardzo rozbudowaną ofertę na to wydarzenie. Nie masz jeszcze konta? 

 

##https://typer.pl/idz/iforbet##ZAREJESTRUJ_SIĘ$$