Daiki Ito ogłosił, że po zakończeniu sezonu zakończy sportową karierę. Japończyk od 20 lat pojawiał się w zawodach Pucharu Świata. W tym okresie 17 razy stawał na podium, a w 2013 roku zdobył złoty medal mistrzostw świata w konkursie drużyn mieszanych. 

Daiki Ito kończy karierę 

Klub Megmilk Snow Brand Ski Team, którego reprezentantem jest Daiki Ito, ogłosił, że obecny sezon jest ostatnim w karierze japońskiego skoczka. Japończyk startował w każdym konkursie Pucharu Świata w tym sezonie, a najlepszy start zanotował podczas zawodów w Willingen, gdzie zajął ósme miejsce. Osiem razy wywalczył awans do drugiej serii i aktualnie zajmuje 38 miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 88 punktów. 

W Pucharze Świata debiutował blisko dwie dekady temu 

Skoczek z wyspy Hokkaido zadebiutował w Pucharze Świata prawie dwadzieścia lat temu. Było to 13 marca 2002 roku w Falun. Wtedy młodziutki japoński skoczek zajął odległe 48 miejsce. Pierwsze punkty PŚ zdobył 23 stycznia 2004 roku w Hakubie przed własną publicznością, zajmując wysoką 9 lokatę. 

Imponujące osiągnięcia 

Przez całą karierę Japończyk był pewnym punktem swojej drużyny. W ciągu 20 lat startów w Pucharze Świata 17 razy udawało mu się zająć miejsce na podium, w tym cztery razy wygrywać konkursy. 36-latek ma w swoim dorobku aż pięć medali mistrzostw świata: cztery brązowe i jedno złoto wywalczone w 2013 roku w konkursie drużyn mieszanych w Val di Fiemme.  

W 2014 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi wywalczył brązowy medal w “drużynówce”. W tym roku podczas Igrzysk w Pekinie pełnił funkcję rezerwowego. Jego rekord życiowy w długości skoku to 243 metry uzyskane na skoczni Vikersundbakken w Vikersund 19 marca 2017 roku.  

Pożegnanie Ito 

Daiki Ito ostatni raz wystąpi przed japońskimi kibicami 19 marca podczas krajowych zawodów w Sapporo. Następnie wróci do Planicy, by oddać pożegnalny skok na tamtejszej skoczni mamuciej.