W pierwszym spotkaniu w Arsenal zremisował na wyjeździe 2:2 ze Sportingiem. Mikel Arteta wziął udział w konferencji prasowej przed rewanżem. – Zamierzamy wygrać. Tak samo było, gdy graliśmy w Lizbonie, ale żeby zwyciężyć ze Sportingiem, będziemy musieli zagrać lepiej niż przed tygodniem – powiedział Hiszpan. 

O atmosferze w zespole... 

Przede wszystkim zawodnicy świetnie się rozumieją i da się to wyczuć. Mamy odpowiednie połączenie chęci zwycięstwa i rywalizacji, ale piłkarze wiedzą też, kiedy się tym cieszyć. Dlatego atmosfera jest niezmiennie dobra. 

O powrocie Gabriela Jesusa... 

Wspaniale było zobaczyć go z powrotem. Wszyscy wokół niego byli wyraźnie szczęśliwi: kibice, zawodnicy, personel klubu. Brakowało nam go, dlatego cieszymy się, że wrócił. 

O odpowiednim zarządzaniu powrotem Brazylijczyka... 

Musimy dobrze rozporządzać jego minutami na boisku i jego udziałem w składzie. Gabby czuje się jednak dobrze każdego dnia, kiedy trenuje. Mówi, że jego zmysły są coraz ostrzejsze, co jest bardzo optymistyczne. 

O rotowaniu składem w rewanżu... 

Zamierzamy wygrać. Tak samo było, gdy graliśmy w Lizbonie, ale żeby zwyciężyć ze Sportingiem, będziemy musieli zagrać lepiej niż przed tygodniem.  

O dobrym występie przeciwko Fulham po kiepskim meczu w Lizbonie... 

Tak, to była duża różnica. Chęć odzyskania piłki, agresja, którą pokazaliśmy, i to, jak broniliśmy w polu karnym. To musimy pokazać jutro przeciwko mocnemu rywalowi. Gdy dasz im trochę przestrzeni, to cię ukarzą, więc jutro nie możemy sobie na to pozwolić. 

O tym, czy Liga Europy wpływa na postawę w lidze... 

Nie. Od trzech lat nie mieliśmy tutaj tych wielkich europejskich wieczorów, szczególnie przez covid. Jutro będzie to pierwszy raz od dłuższego czasu i mam nadzieję, że stworzymy naprawdę super atmosferę i będziemy się nią cieszyć. Nasi kibice będą z nami w meczu przeciwko naprawdę mocnej drużynie, która stanowi dla nas duże wyzwanie. 

O sytuacji zdrowotnej Eddie'go Nketiaha... 

Jest z nim coraz lepiej. Nadal jest poza grą i to się nie zmieni przed najbliższe tygodnie. Musimy być cierpliwi - to była paskudna kontuzja. To wyzwanie, któremu Eddie musi stawić czoła, ale mogło być gorzej, więc dzięki Bogu nie jest tak źle.  

O innych urazach w drużynie... 

Chyba nie ma. 

O powołaniu Bena White’a do reprezentacji... 

Jest dostępny dla nas, więc z pewnością będzie dostępny także dla Anglii. Jeśli chodzi o mnie, to uważam, że jest w naprawdę dobrej formie, możemy liczyć na niego w każdym meczu. Gra bardzo dobrze.  

O powrocie Emile'a Smitha Rowe'a do składu... 

Wie, jak bardzo go kochamy, jak bardzo nam go brakowało i jak bardzo potrzebujemy jego umiejętności. Teraz musi ją udowodnić. Musi udowodnić, jak bardzo chce wygrywać i pokazać jak dużo wniesie do zespołu. Chęć stawania się lepszym i wygrywania – to będzie musiał nam pokazać. 

O tym, czy jego powrót do składu będzie się odbywał stopniowo... 

Musimy zarządzać jego obciążeniem, ale bez wątpienia trzeba doprowadzić go do stanu, gdy będzie mógł zagrać od początku w każdej chwili. W dalszej kolejności chodzi o to, jak ogólnie radzi sobie z grą i czy należy go zdejmować z boiska czy raczej wpuszczać na ostatnie minuty. 

O tym, czy jest zaskoczony wyczynami Erlinga Haalanda... 

Nie. Kiedy spojrzysz na to, czego dokonywał w przeszłości, i weźmiesz pod uwagę, z kim współpracuje w City, okaże się, że będzie tylko lepszy. To co robi jest niesamowite. 

O ostatniej doskonałej formie Man City... 

Nie jesteśmy w stanie tego kontrolować. Znamy standardy, które wyznaczyli w tej lidze przez ostatnie cztery czy pięć lat i musimy się do nich dostosować, jeśli chcemy osiągnąć sukces. 

O swoich sportowych idolach... 

Od bardzo, bardzo dawna podziwiam Rafaela Nadala ze względu na jego mentalność, to, czego dokonał, i sposób, w jaki to zrobił, i jak wiele razy wstawał. Więc na pewno on będzie na szczycie mojej listy. 

Gdzie oglądać i typować? 

Początek meczu Arsenal – Sporting Lizbona w czwartek, 16 marca o godzinie 21:00. Transmisja dostępna będzie na platformie Viaplay. My to spotkanie typujemy u bukmachera Betters. Nie masz jeszcze konta?

 

##https://typer.pl/idz/betters##ZAREJESTRUJ_SIĘ_$$