Po remisie 1:1 w pierwszym meczu pomiędzy RB Lipsk a Manchesterem City sprawa awansu jest wciąż otwarta. Marco Rose przekonuje, że tym razem jego zespół musi częściej operować piłką. Co jeszcze mówił niemiecki trener? 

O zbliżającym się meczu... 

Graliśmy przeciwko temu przeciwnikowi kilka tygodni temu i wiemy czego się spodziewać, ale tylko w teorii brzmi to łatwo. W praktyce przeciwko City to zupełnie inna gra. 

O grze w pierwszym spotkaniu... 

Pierwsza połowa w Lipsku była zła. Nasza obrona nie funkcjonowała dobrze. Utrzymywaliśmy się mało przy piłce, co również było sporym problemem.  

O planach na rewanż... 

Chcemy być bardziej intensywni w obronie, co powinno przełożyć się na większe posiadanie piłki z naszej strony, ale kiedy już mamy piłkę, musimy być też trochę bardziej odpowiedzialni. 

O założeniach.... 

Jeśli będziemy tylko naciskać, to otworzy to dla nich przestrzenie, ale jeśli będziemy tylko bronić i nie atakować, to utkniemy w martwym punkcie. Tak jak ostatnio... 

O tym, co RB Lipsk musi zrobić, by awansować... 

Musimy znaleźć odpowiednią równowagę, potrzebujemy dużo pewności siebie i odwagi, a także musimy zagrać najlepszy mecz w tym sezonie.  

O powrocie do składu Daniego Olmo...  

Dani świetnie poradził sobie z kontuzją. Wciąż wraca do zdrowia, ale z pewnością będzie dla nas ważnym elementem w tym meczu przez 25 lub nawet 30 minut. Dani nie będzie tym Danim, którego znamy, ale przyniesie nam korzyść, więc jesteśmy szczęśliwi, że wraca. 

Gdzie oglądać i typować? 

Początek meczu Manchester City – RB Lipsk we wtorek, 14 marca o godzinie 21:00. Transmisja dostępna będzie w Polsacie Sport Premium 1. My to spotkanie typujemy u bukmachera STS, który oferuje atrakcyjne kursy i szeroką ofertę.

 

##https://typer.pl/idz/sts##ZAREJESTRUJ_SIĘ_$$