Julian Nagelsmann wziął udział w konferencji prasowej poprzedzającej rewanżowy mecz z Paris Saint-Germain w Lidze Mistrzów. Trener Bayernu przyznał, że powrót Kyliana Mbappe zmienia podejście jego zespołu do tego spotkania. Co jeszcze mówił Niemiec? 

O sytuacji kadrowej... 

– Wszyscy są zdrowi. Stani został trafiony w udo przeciwko Stuttgartowi, Choupo-Moting był trochę przeziębiony. Wczoraj zdjęliśmy ich obu z treningu wcześniej, ale dzisiaj wrócili do pełnych treningów. 

O absencji Mbappe w pierwszym spotkaniu... 

– Oczywiście miało to wpływ na PSG, a także na nas. To jeden z najlepszych napastników na świecie. Jutro będzie grał od początku. To zmienia podejście. Chodzi o to, by rozwiązywać sprawy zespołowo. Z pewnością jesteśmy dobrze przygotowani. 

O występie Mane... 

– Sadio nabiera coraz większego rytmu. Nie sądzę, że zacznie, ale to jeszcze nie jest przesądzone. Jesteśmy szczęśliwi, że wrócił. Ważne będzie również to, że dać dużo jakości z ławki.  

O planie na rewanż... 

– Musimy uniknąć długiego czasu na doprowadzenie się do porządku. Jednym z zadań jest posiadanie jak najmniejszej przestrzeni za linią obrony. Ważne jest, aby zatrzymać podania do Messiego. Musimy ćwiczyć cierpliwość, nie iść zbyt szybko na piłkę. W bramce wciąż mamy Yanna, do którego mamy pełne zaufanie. 

O składzie na mecz... 

– Decyzja nie została jeszcze do końca podjęta. Zakładam, że zagra Josip Stanisic, miał trochę problemów z udem, ale był w stanie trenować. Jest bardzo solidny, dobrze broni, ma dobrą szybkość, jest dobrym piłkarzem. 

O przygotowaniach... 

– Rzadko zdarza się pojedynek między trenerami. Ważne jest, aby opracować plan meczów, który nie jest zbyt skomplikowany. Jesteśmy dobrze przygotowani. To pojedynek dwóch czołowych drużyn. Mamy nadzieję, że jutro awansujemy. 

O grze Paris Saint-Germain... 

– Mają wyraźną charakterystykę gry, z jasnymi zachowaniami, które możesz wykorzystać, niosą też niebezpieczeństwa związane z kontratakami, jeśli źle do tego podejdziesz. 

O swoim bramkarzu, Yannie Sommerze... 

– Gra jako bramkarz Bayernu jest inna niż w innych klubach. On ma mniej do zrobienia. Dobrze wykonuje swoją pracę.

O elastyczności w formacji... 

– Elastyczność nie jest tak ważna w Bundeslidze, jak w meczach pucharowych. Od jakiegoś czasu dokonujemy zamiany między trzyosobową a czteroosobową linią obrony. Jesteśmy przygotowani na kilka rzeczy jutro, również ze względu na wymaganą elastyczność. Istnieją różne filozofie. PSG ma bardzo charakterystyczny styl defensywny. Jesteśmy przygotowani, by grać 90 minut czteroosobową obroną lub 90 minut trzyosobową obroną, albo by się przełączać między systemami. 

Gdzie oglądać i typować? 

Początek meczu Bayern Monachium – PSG w środę, 8 marca o godzinie 21:00. Transmisja dostępna będzie w Polsacie Sport Premium 1, TVP 1 oraz na stronie sport.tvp.pl. My to spotkanie typujemy u bukmachera Fortuna, który oferuje atrakcyjne kursy i szeroką ofertę. Nie masz jeszcze konta?

 

##https://typer.pl/idz/fortuna##ZAREJESTRUJ_SIĘ_$$