Z soboty na niedzielę odbędzie się gala UFC 285, na której dojdzie do długo wyczekiwanej walki o mistrzowski pas między Jon Jonesem i Cirylem Gane’em. W klatce zobaczymy również Mateusza Gamrota. Prezentujemy kartkę walk i sprawdzamy, gdzie najlepiej oglądać i typować to wydarzenie. 

Jon Jones to wieloletni mistrz wagi półciężkiej, który już w najbliższy weekend zadebiutuje w królewskiej dywizji na gali UFC 285 w Las Vegas. Amerykanin zmierzy się z byłym tymczasowym czempionem, Cirylem Gane’em. Stawką walki będzie mistrzowski pas kategorii ciężkiej.  

Dla Jonesa będzie to powrót do ringu po ponad dwóch latach przerwy. Ostatni raz widzieliśmy go w klatce w lutym 2020 roku, gdy pokonał Dominicka Reyesa. Oprócz tego wygrywał walki z Vitorem Belfortem, Alexandrem Gustafssonem, Danielem Cormierem czy Thiago Santosem.  

Wielu ekspertów uważa Jon Jonesa za najlepszego zawodnika w historii MMA bez podziału na kategorie wagowe. “Bones” przez ostatni czas mocno przygotowywał się do debiutu w dywizji ciężkiej. W kategorii półciężkiej panował przez 1501 dni.  

Z kolei Ciryl Gane w swojej ostatniej walce okazał się lepszy od Tai Tuivasa, posyłając go na deski w 3 rundzie. Francuz ma na swoim koncie tylko jedną porażkę w zawodowej karierze i na dniach dostanie kolejną szansę na zdobycie pasa mistrzowskiego królewskiej dywizji UFC. 

Polscy kibice z niecierpliwością czekają na pojedynek Mateusza Gamrota z Jalinem Turnerem. “Gamer” wskoczył do karty walk po tym, jak z rozpiski wypadł kontuzjowany Dan Hooker. Polak zapowiada, że szykuje się “jeb*na trzyrundowa wojna”. 

Walka wieczoru 

265 lbs.: Jon Jones vs. Ciryl Gane – o pas 

Karta główna (od godziny 04:00) 

125 lbs.: (c) Valentina Shevchenko vs. Alexa Grasso – o pas 

170 lbs.: Geoff Neal vs. Shavkat Rakhmonov 

155 lbs.: Jalin Turner vs. Mateusz Gamrot 

185 lbs.: Bo Nickal vs. Jamie Pickett 

Karta wstępna (od godziny 02:00) 

135 lbs.: Cody Garbrandt vs. Trevin Jones 

185 lbs.: Derek Brunson vs. Dricus Du Plessis 

125 lbs.: Viviane Araujo vs. Amanda Ribas 

185 lbs.: Marc-Andre Barriault vs. Julian Marquez 

Karta przedwstępna (od godziny 23:30) 

170 lbs.: Ian Garry vs. Song Kenan 

135 lbs.: Mana Martinez vs. Cameron Saaiman 

115 lbs.: Jessica Penne vs. Tabatha Ricci 

135 lbs.: Farid Basharat vs. Da’Mon Blackshear 

155 lbs.: Kamuela Kirk vs. Esteban Ribovics 

Gdzie oglądać i typować? 

Gala UFC 285 rozpocznie się 4 marca w T-Mobile Arenie w Las Vegas. Transmisja dostępna będzie u bukmachera Fortuna. Wystarczy, że zarejestrujesz się i dokonasz minimum jednego depozytu. Nie masz jeszcze konta?

 

##https://typer.pl/idz/fortuna##ZAREJESTRUJ_SIĘ_$$