Magda Linette pisze piękny rozdział swojej tenisowej kariery. Polka awansowała do ćwierćfinału Australian Open, w którym zmierzy się z byłą liderką rankingu, Karoliną Pliskovą. Gdzie oglądać i typować to spotkanie? 

To już jest najlepszy turniej wielkoszlemowy w wykonaniu Magdy Linette, która rozgrywa kapitalne zawody na kortach w Melbourne. Do tej pory jej największym osiągnięciem była III runda (US Open 2018 i AO 2022). Teraz Polka zrobiła dwa kroki naprzód, bo awansowała do ćwierćfinału tegorocznego Australian Open.  

W poniedziałek Linette sprawiła niemałą niespodziankę, pokonując czwartą zawodniczkę światowego zestawienia, Caroline Garcię. Polska tenisistka rozprawiła się z wyżej notowaną rywalką 7:6, 6:4, a mecz trwał blisko dwie godziny.

– Fizycznie nie jest tak łatwo, jak było kiedyś, ale mam już wiele doświadczeń z kortów centralnych, które mi pomaga, bo jestem spokojniejsza, wiem, jak to wszystko się odbywa i umiem sobie z tym wszystkim lepiej radzić. To widać od początku, jak wchodzę w dany mecz – mówiła Magda Linette, która 12 stycznia skończy 31 urodziny. 

– Nie zastanawiam się jednak nad tym za bardzo, ponieważ, gdy analizuję, to staje się negatywna. Bardzo się jednak cieszę, ponieważ okazuje się, że ciężko pracując, można dostać nagrodę nawet po długim czasie – dodała wyraźnie usatysfakcjonowana Polka.  

W ćwierćfinale przeciwniczką Magdy Linette będzie Karolina Pliskova. Faworytką tego pojedynku jest Czeszka, ale Magda na pewno nie będzie stać na straconej pozycji. Poznanianka znajduje się w kapitalnej formie, jest dobrze przygotowana pod kątem mentalnym i pisze piękną historię. 

Karolina Pliskova to jedna z najlepszych zawodniczek ostatnich lat. Latem 2017 roku była nawet pierwszą rakietą świata, ale mimo to, turnieju rangi wielkoszlemowej nigdy nie udało się jej wygrać. W Wimbledonie i US Open docierała do finałów, ale za każdym razem przegrywała. Łącznie wygrała aż 16 turniejów WTA.  

Spotkanie Linette z Pliskovą to spotkanie rówieśniczek, które zagrają ze sobą po raz dziesiąty. Bilans przemawia na korzyść Karoliny, która wygrała siedem meczów. Po raz ostatni Panie mierzyły się ze sobą w listopadzie 2022 roku, podczas turnieju Bille Jean King Cup. Wówczas Polka wygrała 6:4, 6:1. 

Gdzie oglądać i typować? 

Mecz Magda Linette - Karolina Pliskova zostanie rozegrany w środę, 25 stycznia 2023 r. Transmisja dostępna będzie w Eurosporcie oraz u bukmachera Fortuna. To również tam będziemy typować. Nie masz jeszcze konta?

 

##https://typer.pl/idz/fortuna##ZAREJESTRUJ_SIĘ_$$