Polscy skoczkowie narciarscy dotarli już do Finlandii, a konkretnie do miejscowości Ruka w gminie Kuusamo. To tam odbędą się kolejne konkursy z cyklu Pucharu Świata, które zaplanowano na godziny poranne, by nie kolidowały z trwającymi właśnie mistrzostwami świata. Przedstawiamy program zawodów. 

Czas na pierwsze zawody na śniegu w tym sezonie! W ten weekend Puchar Świata zagości do fińskiej Ruki, gdzie obędą się dwa konkursy indywidualne. Po eksperymentalnych konkursach w Wiśle (lądowanie na igelicie), fani skoków narciarskich w końcu poczują pełen klimat tej dyscypliny.  

Trener naszych zawodników, Stefan Thurnbichler zabrał ze sobą do mroźnej Finlandii siedmioosobową kadrę, w której znaleźli się: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch i Aleksander Zniszczoł.  

– Przyjechaliśmy do Ruki nieco wcześniej, aby zaznajomić się ze śnieżnymi, zimowymi warunkami. Chcemy złapać trochę więcej pewności siebie, bo skakanie na śniegu jest jednak nieco inne. Wiele elementów, takich jak choćby lądowanie, wygląda zupełnie inaczej – mówił austriacki szkoleniowiec. 

– Chcemy też złapać zimową atmosferę, bo w Finlandii jest już prawdziwa zima z niskimi temperaturami (waha się w granicach 10 stopni poniżej zera – przyp.red.). Poza tym skocznia w Ruce jest dosyć specyficzna, więc tych kilka dni przed zawodami poświęcamy także na treningi – tłumaczy Stefan Thurnbichler. 

Skocznia Rukatunturi HS-142 była testowana w środę i czwartek. Na piątek zaplanowano oficjalny trening oraz kwalifikacje do sobotniego konkursu. Co ciekawe, zawody w sobotę i niedzielę rozpoczną się o 9:00 rano przez napiętą ramówkę telewizyjną spowodowaną mundialem. 

Program PŚ w Ruce (HS142): 

Piątek, 25.11.2022 

12:00 - Odprawa techniczna 

14:15 - Oficjalny trening 

16:45 - Kwalifikacje 

Sobota, 26.11.2022 

7:45 - Seria próbna 

9:00 - Pierwsza seria konkursowa 

Niedziela, 27.11.2022 

7:30 - Kwalifikacje 

9:00 - Pierwsza seria konkursowa 

Gdzie oglądać i typować? 

W tym sezonie skoki narciarskie możecie oglądać w TVN, Eurosporcie oraz w Playerze. My zawody w Wiśle będziemy typować u bukmachera Fortuna, który oferuje atrakcyjne kursy i szeroką ofertę. Nie masz jeszcze konta?

 

##https://typer.pl/idz/fortuna##ZAREJESTRUJ_SIĘ_$$