Obecność Jakuba Kamińskiego w wyjściowym składzie na Meksyk była sporą niespodzianką. Skrzydłowy przekonuje, że w tamtym meczu wywiązał się z zaleceń przekazanych przez selekcjonera, a także zapowiada chęć zwycięstwa w dobrym stylu z Arabią Saudyjską.   

Jakub Kamiński szybko znalazł uznanie u trenera VfL Wolfsburg, Niko Kovača. 20-latek jest podstawowym zawodnikiem w niemieckiej ekipie, zbiera dobre noty i ciągle się rozwija. Jego rozkwit nie uszedł uwadze selekcjonera Czesława Michniewicza, który postawił na młodego zawodnika od pierwszej minuty w meczu z Meksykiem. “Kamyk” jest zadowolony ze swojej gry.  

– Na pewno swoje zadania zrealizowałem. Analizowałem grę lewego obrońcy z Meksyku i był on bardzo niebezpieczny. Momentami zachowywał się jako skrzydłowy i czasami musiałem grać jako wahadłowy, a nawet obrońca. Gdybym tego nie zrobił, to mógłby nam napsuć dużo krwi. Jest szybki, ma dobre dośrodkowanie – mówił Kamiński podczas konferencji prasowej. 

– Myślę, że trener Michniewicz doskonale wie, że jestem zdyscyplinowany i w tym aspekcie może mi zaufać. Mieliśmy swoje sytuacje, mogliśmy je lepiej wykorzystać i w meczu z Arabią musimy to poprawić. Mamy zawodników, którzy świetnie potrafią uruchomić skrzydłowych, którzy mogą nam pomóc – dodał skrzydłowy. 

“Kamyk” zagrał solidne zawody, dzięki czemu być może ponownie dostanie szansę, tym razem w spotkaniu z Arabią Saudyjską, która sensacyjnie pokonała 2:1 Argentynę. Tam nie ma już miejsca na margines błędu. Biało-Czerwoni po prostu muszą zgarnąć trzy punkty.  

– Myślę, że Arabia doskonale wie, o co będzie grać. Zagrali fenomenalny mecz z Argentyną i mogą świętować. Wsparcie trybun będą mieli równie mocne co z Argentyną, ale my musimy patrzeć na siebie. Chcemy wygrać i zrobić to w dobrym stylu. Mamy zawodników, którzy oddadzą całe serce reprezentacji – zakończył.

Gdzie oglądać i typować? 

Początek meczu Polska – Arabia Saudyjska w sobotę, 26 listopada o godzinie 14:00. To i inne spotkania mistrzostw świata w Katarze możecie oglądać w Telewizji Polskiej oraz na stronie sport.tvp.pl. My typujemy u bukmachera Superbet, który oferuje kurs 150 na gola Biało-Czerwonych dla nowych graczy. Nie masz jeszcze konta?

 

##https://typer.pl/idz/superbet##ZAREJESTRUJ_SIĘ_$$