Każdy z nas życzyłby sobie, byśmy w końcu zobaczyli reprezentację Polski w fazie pucharowej mundialu. Wielu z nas nie miało takiej możliwości. Żeby spełnić nasze pragnienia, potrzebujemy wygranej na inaugurację z Meksykiem. Proszę państwa... ależ to będą emocje! Zapraszamy na zapowiedź meczu.  

Nie umiemy w pierwszy mecz na dużych turniejach 

232 dni. Tyle czasu minęło od momentu wylosowania grup mistrzostw świata i właśnie przez cały ten okres polscy kibice spoglądali na kalendarz, nie mogąc się już doczekać pierwszego meczu naszej reprezentacji na mundialu. Starcie z Meksykiem ustawi cały turniej, ponieważ to prawdopodobnie między Polską a zespołem “El Tri” rozstrzygnie się kwestia awansu do 1/8 finału z drugiego miejsca.  

Kto żyje piłką nożną, ten wie, jak ogromne emocje wywołuje pierwsze starcie Biało-Czerwonych na dużym turnieju, a te w XXI wieku prawie zawsze kończyły się katastrofą. Przypomnijmy sobie więc te spotkania: 

  • Mundial 2002, Korea Południowa – Polska 2:0 

  • Mundial 2006, Polska – Ekwador 0:2 

  • Euro 2008, Niemcy – Polska 2:0 

  • Euro 2012, Polska – Grecja 1:1 

  • Euro 2016, Polska – Irlandia Północna 1:0 

  • Mundial 2018, Polska – Senegal 1:2 

  • Euro 2020, Polska – Słowacja 1:2 

Patrząc na niechlubne wyniki Polaków w meczach otwarcia, nie powinniśmy mieć tym razem zbytnich oczekiwań. Ale mimo to mamy specyficzną narodową tendencję do ogromnej wiary w reprezentantów Polski. Bo nasi grupowi rywale zdecydowanie są do ogrania. Mam na myśli Meksyk i Arabię Saudyjską, bo wiadomo – Argentyna to zdecydowanie najwyższa piłkarska półka.  

W czasie, gdy my albo nie potrafiliśmy się zakwalifikować na mundial albo odpadaliśmy już po fazie grupowej, a często już po pierwszych dwóch meczach, Meksykanie byli niesamowicie konsekwentni. Za każdym razem od 1994 roku nasz najbliższy przeciwnik meldował się w 1/8 finału MŚ. Choć aktualnie w meksykańskiej kadrze nie ma wielkich gwiazd, to nadal jest to zespół, umiejący dominować w meczu, popisowo operując piłką. 

Michniewicz zna już skład na Meksyk 

Obecnie fani, eksperci i dziennikarze w Polsce głowią się nad tym, w jakim składzie to spotkanie rozpoczną Biało-Czerwoni. Jednak kiedy my się zastanawiamy, Czesław Michniewicz ma już ułożoną w głowie jedenastkę. – Jesteśmy przekonani co do ustawienia i składu osobowego w jakim jutro zagramy. Dziś wieczorem na odprawie zawodnicy też się o tym dowiedzą. Chcę, aby mieli czystą głowę, aby wiedzieli kto gra, kto będzie zawodnikiem mogącym wejść na boisko – mówił na konferencji prasowej selekcjoner. 

– Jeśli chodzi o ewolucję i to, jak ten skład się budował, to sami obserwujecie kadrę i widzicie co się zmieniło od początku mojej pracy: jakie mecze graliśmy, w jakim ustawieniu, ilu zawodników w tym czasie uczestniczyło w meczach reprezentacji, kto gra w klubie, a kto nie. Wszystko to braliśmy pod uwagę. Ustawienie, które jutro zaprezentujemy, będzie wynikało właśnie z sytuacji, jaka obecnie jest. Musimy reagować na zmiany, które następują w trakcie pracy z reprezentacją. Dlatego skład ustawiliśmy w oparciu o to – dodał Michniewicz. 

Nie musi być pięknie, ma być zwycięsko 

W sparingu poprzedzającym wylot do Kataru Polacy wygrali 1:0 z Chile, jednak mimo zwycięstwa, niesmak pozostał. Graliśmy mało atrakcyjny futbol, żeby nie powiedzieć pokraczny. Po meczu głos zabrał Grzegorz Krychowiak. – Ja powiem jedną rzecz, my tak będziemy grać, nie oczekujcie od nas, że będziemy grać pięknie w piłkę, bo w ostatnich latach to nie przynosiło rezultatów. My tak będziemy grać. Taka gra przynosi nam efekty. Ten sposób gry i odpowiednie przesuwanie będzie naszym sposobem do osiągania dobrych wyników – skwitował wówczas pomocnik. 

Jeśli reprezentacja Polski będzie grała brzydko, będzie miała problemy z rozegraniem piłki, ale wygra z Meksykiem, a następnie awansuje do fazy pucharowej, to my takie coś zaakceptujemy. Zresztą zatrudniając Michniewicza na stanowisko selekcjonera polskiej kadry, nikt nie powinien się spodziewać, że będziemy klepać i wymieniać mnóstwo podań. Bo to nie jest sposób preferowany przez tego trenera i nie jest to sposób, który w przeszłości przynosił nam oczekiwane rezultaty. Niech we wtorek klątwa pierwszego meczu się odczaruje! 

Gdzie oglądać i typować? 

Początek meczu Meksyk – Polska we wtorek, 22 listopada o godzinie 17:00. To i inne spotkania mistrzostw świata w Katarze możecie oglądać w Telewizji Polskiej oraz na stronie sport.tvp.pl. Bukmacherzy na to starcie przygotowali mnóstwo promocji. My polecamy typować w Superbet, który oferuje kurs 200 na gola Biało-Czerwonych i 50 PLN za każdą bramkę Lewandowskiego! Nie masz jeszcze konta?

 

##https://typer.pl/idz/superbet##ZAREJESTRUJ_SIĘ_$$