Jeden z najskuteczniejszych snajperów tego sezonu Premier League Ivan Toney został oskarżony o nielegalne obstawianie meczów. Napastnik Brentfordu miał złamać przepisy aż 232 razy! 

Ivan Toney rozgrywa do tej pory najlepszy sezon w swojej karierze. Angielski zawodnik jamajskiego pochodzenia ma już na koncie 10 trafień, dzięki czemu zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców Premier League. 

O napastniku Brentfordu zrobiło się w ostatnim czasie głośno, jednak nie z powodu jego kapitalnej formy. Toney został oskarżony o złamanie przepisów związanych z zakazem udziału piłkarzy w zakładach bukmacherskich. 

"Brentford został poinformowany, że Ivan Toney jest oskarżony o naruszenie reguły E8 FA. Klub przeprowadził rozmowy z Ivanem i jego przedstawicielami, dalsze dyskusje będą prowadzone prywatnie. Nie będziemy komentować tej sprawy do czasu jej zakończenia" - czytamy w komunikacie klubu. 

Angielska Federacja (FA) podała, że zawodnik został oskarżony o naruszenie wspomnianej reguły aż 232 razy. Tych czynów miał dopuścić się między 25 lutego 2017 roku a 23 stycznia 2021 roku. 

Z kolei “Daily Mail” przekazało informację, że Toney nie obstawiał porażek własnego zespołu, za co grozi dożywotnia dyskwalifikacja. Jeśli zostałby mu postawiony zarzut obstawiania zwycięstw Brentfordu, może zostać zawieszony na pół roku. 

Brytyjska gazeta dodaje również, że komisja dopiero bada całą sprawę, a pod uwagę na pewno zostaną wzięte stawki zakładów, ich ilość oraz to, czego dotyczyły.  

Ivan Toney pomimo świetnej dyspozycji nie znalazł uznania w oczach Garetha Southgate’a i nie został powołany na Mistrzostwa Świata w Katarze. W kadrze Anglii znaleźli się natomiast tacy napastnicy jak Callum Wilson czy Marcus Rashford, którzy nie wykręcają takich liczb jak zawodnik Brentfordu.