Selekcjoner reprezentacji Meksyku, Gerardo Martino, ogłosił nazwiska 26 zawodników, których weźmie ze sobą na mundial do Kataru. W kadrze znalazł się napastnik Wolverhampton Wanderers, Raúl Jiménez, który w ostatnim czasie zmagał się z kontuzją.  

Od meczu z Meksykiem Biało-Czerowni rozpoczną rywalizację na mundialu w Katarze. Będzie to kluczowe spotkanie, które może wręcz przesądzić o powodzeniu naszej kadry na tym turnieju. Prawdopodobnie to właśnie między Polską a Meksykiem rozegra się batalia o drugie miejsce w grupie.  

W poniedziałek selekcjoner Gerardo Martino opublikował listę piłkarzy, którzy polecą do Kataru. Nie znalazł się na niej jeden z czołowych zawodników “El Tri”, Jesús Corona, zmagający się w ostatnich miesiącach z kontuzją, której nabawił się na jednym z treningów. Pomocnik złamał lewą kość strzałkową i zerwał więzadła stawu skokowego. 

Image

Do ostatniej chwili pod znakiem zapytania stał także występ Raúla Jiméneza, który zmaga się z urazem biodra. Napastnik Wolverhampton Wanderers nie grał w piłkę od sierpnia, ale być może zdąży się wykurować na mecz z Polską. Nie wiadomo jednak w jakiej będzie formie.  

16 z 26 zawodników, jacy znaleźli się w kadrze, gra w lidze meksykańskiej. 9 gra w Europie, a jeden piłkarz występuje na co dzień w amerykańskiej MLS. Polscy kibice mogą kojarzyć m.in.: Hirvinga Lozano z SSC Napoli, który w dwóch poprzednich spotkaniach asystował przy bramkach Piotra Zielińskiego.  

Bramkarze: 

Guillermo Ochoa (CF América), 
Alfredo Talavera (FC Juárez), 
Rodolfo Cota (Club León). 

Obrońcy: 

Jorge Sánchez (Ajax Amsterdam), 
Kevin Álvarez (CF Pachuca), 
Néstor Araujo (CF América), 
Johan Vásquez (Cremonese), 
Héctor Moreno (CF Monterrey), 
César Montes (CF Monterrey), 
Gerardo Arteaga (Genk), 
Jesús Gallardo (CF Monterrey). 

Pomocnicy: 

Andrés Guardado (Real Betis), 
Héctor Herrera (Houston Dynamo), 
Charly Rodríguez (Cruz Azul), 
Erick Gutiérrez (PSV Eindhoven), 
Luis Chávez (CF Pachuca), 
Edson Álvarez (Ajax Amsterdam), 
Orbelín Pineda (AEK Ateny), 
Luis Romo (CF Monterrey). 

Napastnicy: 

Alexis Vega (CD Guadalajara), 
Hirving Lozano (Napoli), 
Raúl Jiménez (Wolves), 
Roberto Alvarado (CD Guadalajara), 
Uriel Antuna (Cruz Azul), 
Henry Martín (CF América), 
Rogelio Funes Mori (CF Monterrey).