Alex Pereira przerwał dominację Israela Adesanyi, pokonując go przez techniczny nokaut w piątej rundzie walki podczas UFC 281. Swój pojedynek wygrała Karolina Kowalkiewicz. Przedstawiamy wyniki walk.

W walce wieczoru o mistrzowski pas wagi średniej zmierzyli się ze sobą Israel Adesanya i Alex Pereira. Jeszcze na początku piątej rundy wydawało się, że o wyniku starcia będą musieli zadecydować sędziowie, jednak po kilku mocnych ciosach Pereiry, Adesanya zachwiał się na nogach. Brazylijczyk przeszedł do ofensywy, zaczął okładać swojego rywala. Wtedy zareagował sędzia, który przerwał walkę. Alex Pereira został nowym mistrzem UFC w kategorii średniej.

Polskich kibiców uwagę przyciągnął pojedynek Karoliny Kowalkiewicz, która pokonała Silvanę Gomez Juarez jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-28, 29-28). Walka była z perspektywy kibica bardzo emocjonująca, Panie nie szczędziły sobie mocnych uderzeń. Widzieliśmy dobre wymiany w stójce i trochę parteru. To było czternaste zwycięstwo Polki w zawodowej karierze, a siódme w UFC. Przed nią czas na kolejne wyzwanie.

Walka wieczoru

83,9 kg: Alex Pereira pok. Israela Adesanyę przez TKO, runda 5, 2:01

Karta główna

52,2 kg: Weili Zhang pok. Carlę Esparzę przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 2, 1:05
70,3 kg: Dustin Poirier pok. Michaela Chandlera przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 3, 2:00
61,2 kg: Chris Gutierrez pok. Frankiego Edgara przez KO, runda 1, 2:01
70,3 kg: Dan Hooker pok. Claudio Puellesa przez TKO, runda 2, 4:06

Karta wstępna

70,3 kg: Renato Moicano pok. Brada Riddella przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 1, 3:20
93 kg: Ryan Spann pok. Dominicka Reyesa przez KO, runda 1, 1:20
56,7 kg: Erin Blanchfield pok. Molly McCann przez poddanie (kimura), runda 1, 3:37
83,9 kg: Andre Petroski pok. Wellingtona Turmana przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 29-28)

Karta przedwstępna

70,3 kg: Matt Frevola pok. Ottmana Azaitara przez KO, runda 1, 2:30
52,2 kg: Karolina Kowalkiewicz pok. Silvanę Gomez Juarez przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)
65,8 kg: Mike Trizano pok. Seung Woo Choia przez KO, runda 1, 4:51
61,2 kg: Montel Jackson pok. Julio Arce’a przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 29-28)
93 kg: Carlos Ulbert pok. Nicolae Negumereanu przez KO, runda 1, 3:4