W piątek, 23 września odbędzie się mecz Polek z Chorwatkami, który zainauguruje tegoroczne Mistrzostwa Świata siatkarek. Jak Biało-Czerwone poradzą sobie na prestiżowej imprezie po dwunastu latach nieobecności?  

Współgospodarzami MŚ 2022 w siatkówce kobiet będą Polska oraz Holandia. Wydarzenie potrwa od 23 września i zakończy się wielkim finałem zaplanowanym na 15 października. Dzięki statusie gospodarza podopieczne Stefano Lavariniego nie musiały brać udziału w eliminacjach. To oznacza, że reprezentacja Polski wraca na światowy czempionat po dwunastu latach nieobecności. W 2010 roku siatkarki zajęły dziewiąte miejsce.  

Pierwszy mecz Biało-Czerwone zagrają w piątek przeciwko Chorwacji, która zastąpiła na tym turnieju zdyskwalifikowaną Rosję. To spotkanie zainauguruje siatkarski Mundial i zostanie rozegrane na stadionie GelreDome w Arnhem. Po zakończonym meczu na parkiecie pojawią się Holenderki, które zagrają przed własną publicznością przeciwko Kenii.

Polki trafiły do grupy B, w której zmierzą się także z Turcją, Dominikaną, Tajlandią i Koreą Południową. Do fazy play-off awansują cztery ekipy i jesteśmy przekonani, że reprezentacja Polski znajdzie się wśród nich. Nasze siatkarki są faworytkami pierwszego starcia i raczej bez problemu powinny ograć Chorwatki.  

Terminarz meczów reprezentacji Polski podczas MŚ siatkarek 2022:  

2022-09-23: Polska - Chorwacja (piątek, 18:00. Arnhem) 

2022-09-27: Polska - Tajlandia (wtorek, 20:30. Sopot/Gdańsk) 

2022-09-28: Polska - Korea Południowa (środa, 20:30. Sopot/Gdańsk) 

2022-09-29: Polska - Dominikana (czwartek. Sopot/Gdańsk) 

2022-10-01: Polska - Turcja (sobota, 20:30. Sopot/Gdańsk) 

Gdzie oglądać i typować? 

Cały turniej będzie transmitowany na kanałach Polsatu Sport. Mecze Polek pokaże także Telewizja Polska. MŚ polecamy typować u bukmachera Fortuna, który oferuje atrakcyjne kursy i posiada obszerną ofertę. Nie masz jeszcze konta?

 

##https://typer.pl/idz/fortuna##ZAREJESTRUJ_SIĘ$$