Gerardo Martino, selekcjoner reprezentacji Meksyku ogłosił, że nie powoła na mistrzostwa świata w Katarze Javiera "Chicharito" Hernandeza. Szkoleniowiec grupowych rywali Polaków dał jasno do zrozumienia, że woli postawić na młodszych piłkarzy. 

Chicharito, będący przez wiele lat gwiazdą meksykańskiej piłki, to były zawodnik takich klubów jak Manchester United i Real Madryt. Teraz 34-latek gra w Los Angeles Galaxy i dalej prezentuje ponadprzeciętną formę - w 34 meczach tego sezonu zdobył 16 bramek we wszystkich rozgrywkach. Taka dyspozycja i bogate CV nie wystarczyły jednak, by przekonać do siebie selekcjonera reprezentacji Meksyku. 

Gerardo Martino uważa, że w tym momencie na pozycję napastnika posiada aż czterech świetnych kandydatów, a konkretnie są nimi Raul Jimenez z angielskiego Wolverhampton, Rogelio Funes Mori, Henry Martin i Santiago Tomas Gimenez – W przypadku "Chicharito" po prostu idziemy z duchem czasu i postaramy się wybrać 26 zawodników, którzy będą najbliżej naszej koncepcji gry – powiedział selekcjoner "El Tri". 

Aktualnie reprezentacja Meksyku przebywa w Los Angeles, gdzie przygotowuje się do towarzyskich spotkań z Peru i Kolumbią. W kadrze na wrześniowe zgrupowanie znalazło się dziesięciu zawodników, którzy na co dzień występują w europejskich klubach. Dwóch z nich jest znanych polskim piłkarzom. Napastnik Santiago Gimenez gra razem z Sebastianem Szymańskim w Feyenoordzie Rotterdam, a skrzydłowy Hirving Lozano w SSC Napoli z Piotrem Zielińskim. 

Oprócz Polski i Meksyku w grupie C znalazła się Arabia Saudyjska i Argentyna – Na papierze jest to trudna grupa. Argentyna jest uważana za jednego z kandydatów do końcowego triumfu, a Polska ma zbliżoną kadrę do naszej, ale to my w ostatnich mistrzostwach świata pokonaliśmy Niemców i wyszliśmy z naprawdę wymagającej grupy. Zawsze będziemy stawiać przed sobą poważne wyzwania i będziemy na nie gotowi – podsumował Martino. 

Kiedy mecz Polska - Meksyk?

Początek meczu Polska - Meksyk we wtorek, 22 listopada o godzinie 17:00. Wszystkie mecze na żywo będą transmitowane w Telewizji Polskiej.