Celem dla reprezentacji Polski jest utrzymanie się w dywizji A Ligi Narodów. Spadek będzie traktowany jako porażka Czesława Michniewicza, dlatego selekcjoner na Holandię ma wystawić najmocniejszy skład. Jak zagramy? 

Czesław Michniewicz na konferencji prasowej zapowiedział, że Robert Lewandowski nie dostanie wolnego i rozpocznie spotkania z Holandią i Walią od pierwszej minuty. W czwartek natomiast na boisku nie zobaczymy na pewno Szymona Żurkowskiego, który pauzuje za kartki. Pomocnik niestety w tym sezonie nie gra regularnie w Fiorentinie, co bardzo martwi selekcjonera. 

Linia defensywna przedstawia się w miarę klarownie. Trójkę stoperów stanowić będą Kamil Glik, Jakub Kiwior i Jan Bednarek. Ten ostatni niedawno zmienił klubowe barwy i udał się na wypożyczenie do Aston Villi. Tam jednak może mieć problemy z łapaniem meczowych minut, choć Michniewicz wyznał, że jego pozycja w reprezentacji jest niezagrożona. 

Matty Cash jest kontuzjowany, dlatego na wahadłach zobaczymy Nicolę Zalewskiego i Przemysława Frankowskiego. Obaj w swoich klubach grają w systemie z piątką obrońców, więc taki system nie jest im obcy. Arkadiusz Reca prawdopodobnie dostanie swoją szansę dopiero w niedzielę przeciwko Walii. 

Największe problemy nasza kadra ma w środku pola. Z powodu urazów z gry wypadli Jakub Moder, Jacek Góralski i Krystian Bielik. Zawodnik Brighton na Mundial na pewno nie pojedzie, lecz pozostała dwójka już wraca do pełni sił. Michniewicz na Holandię chce wystawić Grzegorza Krychowiaka i Karola Linettego, którego chwalił za przebicie się do pierwszego składu Torino.  

Największy potencjał mamy w ofensywie. O formie Roberta Lewandowskiego nie trzeba nawet mówić. Kibiców i samego selekcjonera na pewno cieszy wysoka dyspozycja Arkadiusza Milika, który z przytupem przeniósł się do Juventusu. Piotr Zieliński ponownie jest czołowym zawodnikiem SSC Napoli, a Sebastian Szymański odgrywa ważną rolę w Feyenoordzie. 

Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Holandią: 

Szczęsny - Bednarek, Glik, Kiwior - Frankowski, Klich, Krychowiak, Zalewski - Zieliński, Lewandowski, Szymański.