Graham Potter, były szkoleniowiec Brighton & Hove Albion, został nowym trenerem Chelsea. Anglik podpisał z londyńskim klubem pięcioletni kontrakt.  

Wieść o zwolnieniu Thomasa Tuchela mocno zaskoczyła piłkarski świat, a w szczególności kibiców Chelsea. Niemiecki szkoleniowiec zdobył z “The Blues” Ligę Mistrzów, Klubowe Mistrzostwa Świata i Superpuchar UFEA. Choć zespół nie zaczął dobrze tego sezonu, mało kto spodziewał się, że Tuchel zostanie zwolniony.  

W środę pojawiła się oficjalna informacja o tym, że Niemiec przestał pełnić funkcję trenera Chelsea. Od razu media zaczęły wymieniać potencjalnych kandydatów do zastąpienia Tuchela. Najpoważniejszym z nich był menedżer Brighton & Hove Albion Graham Potter i to właśnie on obejmie londyńską drużynę.  

W jego kontrakcie z była zapisana klauzula wykupu wynosząca dwanaście milionów funtów. Chelsea ją wpłaciła, a zarząd Brighton nie robił w tej sprawie żadnych problemów.

– Jestem niesamowicie dumny i podekscytowany, że mogę reprezentować Chelsea FC, ten fantastyczny klub piłkarski. Jestem bardzo podekscytowany współpracą z nową grupą właścicieli Chelsea i nie mogę się doczekać spotkania i pracy z ekscytującą grupą zawodników oraz rozwoju drużyny i kultury, z której nasi niesamowici fani mogą być dumni - mówił dla klubowych mediów Potter. 

- Chciałbym również złożyć moje szczere podziękowania dla Brighton & Hove Albion za umożliwienie mi tej możliwości, a w szczególności Tony'emu Bloomowi i wszystkim zawodnikom, pracownikom i kibicom za ich ciągłe wsparcie podczas mojego pobytu w klubie  - wyznał. 

Graham Potter podpisał z Chelsea pięcioletni kontrakt i od razu rozpocznie pracę. Anglika prawdopodobnie zobaczymy na ławce trenerskiej w najbliższą sobotę, kiedy “The Blues” zagrają z Fulham. 

43-latek prowadził Brighton w 119 meczach w Premier League. Wygrał 34 z nich, 43 zremisował, a 42 przegrał. Średnio zdobywał 1,22 punktu na mecz.