Oba zespoły mają już zapewnione wyjście z grupy, ale wynik meczu pomiędzy Polską a USA będzie bardzo istotny w kontekście dalszego układu turnieju. Jak zaprezentują się Biało-Czerwoni w ostatnim meczu fazy grupowej?  

Polska i USA nie straciły dotąd seta 

Siatkarska reprezentacja Polski rozpoczęła Mistrzostwa Świata tak, jak oczekiwali tego od niej kibice. Dwa pewne zwycięstwa po 3-0 kolejno z Bułgarią i Meksykiem zapewniły jej awans do 1/8 finału. Nie oznacza to jednak, że obok starcia z Amerykanami można przejść obojętnie.  

Drużyna ze Stanów Zjednoczonych również dała pokaz siły i podobnie jak Polska nie straciła jeszcze seta. To spotkanie pokaże, w jakim miejscu znajdują się oba zespoły, a trener Nikola Grbić uważa, że wtorkowy rywal jest jeszcze mocniejszy niż ostatnio. 

Anderson wraca i wzmacnia potencjał Amerykanów 

- Amerykanie są mocniejsi niż w Bolonii, mają Matthew Andersona. Z pewnością są dobrze przygotowani na mistrzostwa. Może ktoś powie, że na razie nie grają jak w Bolonii, ale zobaczycie: w meczu z nami będą prezentować bardzo dobrą siatkówkę - mówił selekcjoner polskiej kadry. 

- Czy jesteśmy gotowi? Możemy grać choćby dziś! Mamy materiał do analizy z meczów, w których grał już Anderson. Jest się na czym opierać - dodał Serb.  

Zrewanżować się za wstydliwą porażkę 

A co się wydarzyło w Bolonii? No właśnie... Biało-Czerwoni trafili na USA w półfinale Ligi Narodów, przegrali do zera i dostali lekcję gry w siatkówkę. Najbardziej boli ostatni set, w którym nasi reprezentanci zdobyli zaledwie 13 punktów. 

Mimo wszystko nikt nie wyobraża sobie powtórki z tamtego spotkania. Podopieczni Nikoli Gribicia są niepokonaniu od wspomnianego meczu i przed własną publicznością zagrają na sto procent. Katowicki Spodek w całości zapełniony będzie dopingował Polaków.  

Teraz zaczyna się prawdziwe granie, a jeśli wyniki ułożą się w pewien sposób, to powtórka starcia Polska – USA możliwa jest już w ćwierćfinale. 

Gdzie oglądać i typować?  

Początek meczu Polska – USA we wtorek, 30 sierpnia o godzinie 20:30. Transmisja dostępna będzie w Polsacie Sport, TVP 1, TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl. W LV BET możesz obstawiać mecze MŚ w siatkówkę bez podatku. Nie masz jeszcze konta?

 

##https://typer.pl/idz/lvbet##ZAREJESTRUJ_SIĘ$$