W drugiej rundzie Wimbledonu rywalką Igi Świątek będzie kwalifikantka Lesley Pattinama Kerkhove. Panie zagrają przeciwko sobie po raz pierwszy. Gdzie oglądać i typować to spotkanie?

W pierwszym meczu na tegorocznym Wimbledonie Iga Świątek pokonała Chorwatkę Janę Fett (252. WTA) 6:0, 6:3. Choć wynik wskazywałby na to, że było to gładkie zwycięstwo pierwszej rakiety świata, przebieg spotkania był jednak zgoła odmienny. Iga nie grała swojego najlepszego tenisa i gdyby na miejscu Fett pojawiła się lepsza zawodniczka, to mogłaby sprawić naszej reprezentantce niemałe problemy. W pewnym momencie chorwacka tenisistka prowadziła nawet 3:1 w drugim secie.

- To był mój pierwszy mecz na trawie w tym sezonie, więc wiedziałam, że może być ciężko. Na początku drugiego seta zgubiłam na moment koncentrację, a rywalka potrafiła to wykorzystać, więc cieszę się, że udało mi się odrobić straty i wygrać w dwóch setach - mówiła po 36. wygranym meczu z rzędu Świątek.

Iga jeszcze nigdy nie wygrała turnieju na kortach trawiastych - Dopiero uczę się grać na trawie, próbując wykorzystywać to, czego nauczyłam się na treningach. To dla mnie nowe i ekscytujące doświadczenie, a wspaniała tradycja Wimbledonu dodatkowo mnie nakręca - dodała.

Jej przeciwniczką w drugiej rundzie będzie Lesley Pattinama Kerkhove (138. WTA). Holenderka we wtorek okazała się lepsza od grającej z "dziką kartą" Brytyjki Sonay Kartal (226. WTA) i wygrała 6:4, 3:6, 6:1. Warto odnotować, że Kerkhove przegrała trzeci mecz kwalifikacyjny do Wimbledonu i znalazła się w głównej drabince tylko dlatego, że z powodu kontuzji pleców musiała wycofać się reprezentantka Czarnogóry Danka Kovinić (90. WTA).

Sam awans do drugiej rundy jest dla Lesley Pattinamy Kerkhove jednym z największych osiągnięć w seniorskiej karierze. W przeszłości wygrała tylko jeden mecz w turnieju wielkoszlemowym, było to dokładnie przed rokiem na Wimbledonie. Wtedy do domu odesłała ją Garbine Muguruza. Wszystko wskazuje na to, że w czwartek Holenderka wyrówna swoje osiągnięcie, lecz tym razem do domu odeśle ją Iga Świątek.

Gdzie oglądać i typować?

Mecz Iga Świątek - Pattinama Kerkhove odbędzie się w czwartek, ale dokładna godzina nie jest jeszcze znana. Prawdopodobnie Panie wyjdą na kort w godzinach popołudniowych. To i inne spotkania polecamy typować u bukmachera eWinner, który zwraca 100% stawki do 200 PLN za kupon ze zdarzeniami z Wimbledonu. Szczegóły poniżej.