To był udany sezon w wykonaniu Nicoli Zalewskiego i Matty’ego Cash’a. Obaj zawodnicy byli ważnymi postaciami w swoich klubach, a także stanowili o sile reprezentacji Polski. Czesław Michniewicz w dobrym tonie wypowiedział się na temat swoich podopiecznych. 

W ostatnim meczu Ligi Narodów z Belgią na lewym wahadle grał Nicola Zalewski, a na prawym Matty Cash. Zawodnik AS Romy jest bardzo wszechstronnym piłkarzem i trenerzy często ustawiają go na różnych pozycjach, wcześniej grał bardziej ofensywnie. To dopiero Jose Mourinho przebranżowił go na wahadłowego.  

Z kolei Matty Cash kapitalnie czuje się na prawej flance, dlatego gra tylko i wyłącznie tam. Niekiedy pełni rolę prawego obrońcy. To on i Nicola są jednymi z największych wygranych poprzedniego zgrupowania. Cash zdobył nawet pięknej urody bramkę w zremisowanym spotkaniu z Holandią. 

Czesław Michniewicz został zapytany o tę dwójkę podczas transmisji na “Kanale Sportowym”. 

- Jeśli mówimy o Nicoli Zalewskim, to jest taki zawodnik, że jeśli mu dasz piłkę, to on nie patrzy kto stoi z tyłu, tylko kto jest przed nim, kogo można okiwać. On wchodzi od razu w drybling, szuka tego typu sytuacji. Jest wszechstronny, bardzo zaawansowany technicznie - zauważył.  

Selekcjoner nie szczędził także pochwał dla Matty’ego Casha, przyznając, że jest fantastycznie przygotowany do gry, dzięki występom w najlepszej lidze świata. 

- Cash ma niesamowitą moc, jeśli chodzi o poziom motoryczny. To jest zawodnik naprawdę stworzony do Premier League. Gdy patrzysz na niego w treningu, to widzisz jakie wymagania stawia liga angielska. Matty ma doskonałą umiejętność wyczucia tego, kiedy zagrać "krótką grę", kiedy zagrać dłuższym podaniem, a kiedy wyjść na wolne pole. Piłkarz ten ma również duży wachlarz umiejętności, jeśli chodzi o podanie czy strzał. 

Zalewski i Cash spotkali się podczas wakacji na greckiej wyspie Mykonos. Zamieścili wspólne zdjęcie na mediach społecznościowych oraz przesłali je do Czesława Michniewicza z dopiskiem “We love You”. Polscy kibice będą mieli z nich wielką pociechę w najbliższych latach.