Według analiz BETFAN, legalnego polskiego bukmachera, metrem na Bemowo pasażerowie dojadą w lipcu, a na Bródno w październiku tego roku. Bukmacher prognozuje też, że przetarg na III linię metra ruszy najwcześniej w czwartym kwartale 2023 r. A czy według BETFAN warszawiacy skorzystają z III linii metra jeszcze przed upływem obecnej dekady? 

Rozbudowa II linii metra ma się ku końcowi. Wedle stołecznych urzędników niedługo do użytku zostaną oddane stacje na zachodnim odcinku - Ulrychów i Bemowo. Wśród zapowiedzi pojawił się nawet czerwiec. Zdaniem analityków BETFAN bardziej prawdopodobne jest jednak, że pasażerowie dojadą do stacji Bemowo w lipcu. A co z przeciwległym końcem II linii? Wedle deklaracji stacje Zacisze, Kondratowicza i Bródno mają być gotowe po wakacjach. BETFAN prognozuje, że nastąpi to w październiku. Warto zauważyć jednak, że kurs na scenariusz z wrześniem jest tylko minimalnie wyższy, co oznacza, że ta opcja również ma spore szanse na realizację. 

 

Brak opisu.

 

Zdaniem BETFAN ostatni etap rozbudowy II linii metra, na Karolin, który zaliczył już spore opóźnienie, rozpocznie się dopiero w przyszłym roku. Bukmacher prognozuje, że ta inwestycja ruszy najwcześniej w I kwartale 2023 r. 

Jednocześnie trwają przygotowania do realizacji wyborczej obietnicy stołecznego prezydenta, Rafała Trzaskowskiego, czyli budowy III linii metra. Dziś linia na Gocław jest na etapie prac przedprojektowych. BETFAN szacuje, że przetarg na budowę najwcześniej ma szanse ruszyć pod koniec przyszłego roku – w IV kwartale 2023 r. A kiedy tą trasą pojadą pierwsze pociągi z pasażerami? Według bukmachera stanie się to nie wcześniej niż w 2030 r.

 

##https://typer.pl/idz/betfan##ZAREJESTRUJ_SIĘ$$