Liverpool przygotowuje pierwszą ofertę dla Benfici Lizbona za Darwina Nuneza. “The Reds” na stole położą 80 milionów euro oraz dołożą kilka atrakcyjnych bonusów. 

Jak informuje ceniony dziennikarz Fabrizio Romano, Liverpool przygotował już pierwszą ofertę dla Benfici Lizbona opiewającą na ok. 80 milionów euro za Darwina Nuneza. Oprócz kwoty podstawowej portugalski klub może liczyć na dodatkowe, atrakcyjne bonusy. 

Informacje przekazane przez Włocha potwierdził Pedro Sepúlveda, który specjalizuje się w portugalskim rynku transferowym. Według redaktora "SIC Notícias” Liverpool może dołożyć nawet kolejne 20 milionów, by podpis Nuneza znalazł się na kontrakcie.

Nakłonić Urugwajczyka do przenosin chce także Manchester United, jednak wydaje się on na straconej pozycji, ponieważ sam Nunez jest nastawiony na transfer na Anfield Road. 

Podobno Benfica Lizbona jest gotowa na sprzedaż 22-letnego zawodnika, dlatego nie zamierza robić pod górkę wicemistrzom Anglii. Oba kluby są chętne do rozmów i ustalenia kwoty transakcji, która zadowoli obie strony. 

Jeśli transfer dojdzie do skutku, to Darwin Nunez może zostać najdroższym piłkarzem w historii pozyskanym przez Liverpool. Do tej pory jest nim Virgil Van Dijk, który trafił do “The Reds” za 75 milinów euro, jednak łączna kwota transferu Urugwajczyka może oscylować w granicach 85 milionów euro.  

Liga portugalska jest mocno eksplorowana przez angielskie kluby. Liverpool w poprzednim okienku transferowym sprowadził z FC Porto Luisa Diaza, który błyszczy w nowym zespole.  

Czy Darwin Nunez pójdzie w jego ślady? Napastnik w dotychczasowych 84 spotkaniach dla Benfici zdobył 47 bramek i zanotował 16 asyst. Taki wynik robi wrażenie.

Biorąc pod uwagę kunszt Jürgena Kloppa, który potrafi wyciągać maksimum ze swoich podopiecznych, a z młodych zawodników robić w krótkim czasie świetnych piłkarzy, to duet ofensywny Nunez – Diaz może być postrachem obrońców w przyszłym sezonie Premier League.