W środę w Brukseli reprezentacja Polski zagra przeciwko Belgii. Poznaliśmy kadrę, jaką powołał na to spotkanie selekcjoner Czesław Michniewicz.

Na zgrupowaniu reprezentacji Polski Czesław Michniewicz przygląda się aż 38 zawodnikom. Tylu sam powołał, by lepiej ocenić ich przydatność pod kątem gry na Mistrzostwach Świata w Katarze. Kadra meczowa może liczyć natomiast 23 piłkarzy, więc znaczną część selekcjoner musiał skreślić. 

Z Belgią na pewno nie zagrają Kamil Grabara i Jacek Góralski, którzy od pierwszej minuty rozpoczęli spotkanie z Walią. Arek Milik i Krystian Bielik zmagają się z urazami, więc ich także nie zobaczymy na murawie. Krzysztof Piątek także znalazł się poza kadrą.  

Lista nieobecnych: 

Grabara, M. Kamiński, Kędziora, Pestka, Bielik, Góralski, Jóźwiak, Kun, Michalak, Płacheta, Milik, Piątek oraz Kiwior i Walukiewicz (powołani na mecz młodzieżówki z Niemcami). 

Kadra powołana na mecz z Belgią: 

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny 

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Matty Cash, Kamil Glik, Robert Gumny, Tymoteusz Puchacz, Mateusz Wieteska, Nicola Zalewski 

Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Jakub Kamiński, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Szymon Żurkowski 

Napastnicy: Adam Buksa, Robert Lewandowski, Karol Świderski 

Gdzie oglądać i typować? 

Początek meczu Belgia – Polska w środę o godzinie 20:45. Transmisja dostępna w Polsat Sport Premium 1, TVP 1, TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl. Wielu bukmacherów oferuje ciekawe promocje związane z tym spotkaniem. My polecamy grać w ETOTO, który przygotował mega ofertę - Polska nie przegra z Belgią! Szczegóły poniżej.