Dobra forma Adama Buksy w obecnym sezonie amerykańskiej MLS zaprocentowała. Polski napastnik jest bliski przenosin do francuskiego RC Lens. Kwota transferu ma być najwyższa w historii New England Revolution. 

O transferze Adama Buksy do którejś z mocnych lig europejskich mówiło się już od dawna. Napastnik New England Revolution błyszczy w tym sezonie, regularnie zdobywa bramki, więc nic dziwnego, że chętne na pozyskanie Polaka jest francuskie RC Lens.  

Amerykański dziennik “Boston Globe" donosi, że New England Revolution osiągnęło porozumienie z RC Lens, na mocy którego 25-latek trafi do francuskiego klubu za ponad 10 milionów dolarów. Jego kontrakt wygasa za pół roku, więc to ostatnia okazja, by NER mogło na tym transferze zarobić.  

Jeśli dojdzie do transakcji, to Adam Buksa zostanie najdrożej sprzedanym piłkarzem w historii New England Revolution. Do tej pory jest nim Kanadyjczyk Tajon Buchanan, który w 2021 roku został sprzedany do Club Brugge za 6,8 milionów dolarów.  

Buksa zdobywał bramki dla swojego zespołu w siedmiu ostatnich meczach z rzędu w lidze i pucharach, dzięki czemu w poprzednim spotkaniu znalazł także uznanie w oczach selekcjonera reprezentacji Polski Czesława Michniewicza –  z Walią zagrał 72 minuty.  

W dotychczasowych 73 meczach dla NER polski napastnik zdobył 35 bramek i zanotował 7 asyst. To bardzo dobry wynik. 

W RC Lens z powodzeniem występuje Przemysław Frankowski, który trafił tam w 2021 roku również z MLS, a konkretnie z Chicago Fire. Na pewno pomoże on poznać Buksie piłkarskie realia, jakie panują we Francji.  

New England Revolution w miejsce Adama Buksy rozważa sprowadzenie napastnika Radomiaka Radom Karola Angielskiego. To potwierdza fakt, że amerykańskie kluby bardzo cenią sobie polskich napastników.