Wkraczamy w decydującą fazę Rolanda Garrosa. W grze pozostały już tylko cztery najlepsze zawodniczki turnieju. Największą faworytką do zwycięstwa w Paryżu jest oczywiście Iga Świątek, która w półfinale zmierzy się z Darią Kasatkiną. Gdzie oglądać i typować to spotkanie?

Iga Świątek zgodnie z oczekiwaniami pewnie pokonuje kolejne etapy Rolanda Garrosa. Po zwycięstwie 6:3, 6:2 z Jessicą Pegulą Polka zameldowała się w półfinale wielkoszlemowego turnieju. Tam jej przeciwniczką będzie Daria Kasatkina. Jeśli wygra nasza zawodniczka, to zanotuje 34 zwycięstwo z rzędu, dzięki czemu wyrówna rekord Sereny Williams, która może poszczycić się najlepszym wynikiem w XXI wieku.

Daria Kastakina w tegorocznym Rolandzie Garrosie nie straciła jeszcze seta. Awans do półfinału jest jej najlepszym wynikiem w karierze na Wielkim Szlemie. Rosjanka naprawdę błyszczy na paryskich kortach, rozgrywa świetny sezon. W ćwierćfinale pokonała 6:4, 7:6 swoją rodaczkę Weroniką Kudiermietową. Wcześniej wyeliminowała Camilę Giorgi, Shelby Rogers, Fernandę Contreras Gomez i Rebeccę Sramkovą.

To będzie piąty pojedynek pomiędzy Igą Świątek i Darią Kasatkiną. W poprzednim roku Rosjanka wygrała w Eastbourne, jednak w tym sezonie bezdyskusyjnie lepsza jest Polka, która pokonała Kasatkinę w Australian Open, Dubaju oraz Doha. W żadnym z tych meczów Iga nie straciła seta.

W finale Rolanda Garrosa Świątek bądź Kasatkina zmierzy się ze zwyciężczynią pary Martina Trevisan - Cori Gauff.

Gdzie oglądać i typować?

Początek meczu Iga Świątek - Daria Kasatkina w czwartek o godzinie 15:00. Panie zagrają na korcie centralnym im. Philippe'a Chatriera. Transmisja z meczu dostępna będzie na kanale Eurosport 1 oraz u bukmachera Betclic. To tam będziemy typować. Wystarczy, że zarejestrujesz się i dokonasz minimum jednego depozytu. Nie masz jeszcze konta?