Pierwszy mecz tegorocznej Ligi Narodów reprezentacja Polski zagra we Wrocławiu z Walią. Biało-Czerwoni rozpoczną to spotkanie w najmocniejszym składzie. Natomiast “Smoki”, które dalej nie są pewne gry na Mundialu w Katarze, mają zagrać bez kluczowych zawodników. Wszystko po to, by wykluczyć ryzyko kontuzji przed niedzielnym barażem. Zapraszamy na zapowiedź spotkania. 

Polska jedzie do Kataru, Walia ciągle czeka na bilet 

Pokonując pod koniec marca 2-0 Szwecję reprezentacja Polski zapewniła sobie udział w Mistrzostwach Świata w Katarze. Jednak zanim rozpocznie się Mundial, Biało-Czerwoni zagrają sześć spotkań w ramach Ligi Narodów. Polacy znajdują się w najwyższej dywizji, więc i przeciwnicy w grupie są z najwyższej półki, a konkretnie mowa o Walii, Belgii i Holandii. 

Pierwszy sprawdzian już w środę ze “Smokami”. Trzeba jednak zaznaczyć, że Walia jest w zupełnie innej sytuacji niż Polska, ponieważ ciągle nie jest pewna gry na Mundialu. Losy awansu rozstrzygną się w niedzielę, gdy podopieczni Roberta Page’a zagrają finale barażów ze zwycięzcą pary Szkocja – Ukraina. Mecz wspomnianej dwójki został przesunięty z wiadomych przyczyn.  

— Nie ukrywamy, że priorytetem jest dla nas niedzielne spotkanie, ale nie oznacza to, że jutro we Wrocławiu nie będziemy walczyć o wygraną. Naszym celem jest zwycięstwo, mamy szeroką kadrę, pełną zawodników grających w mocnych ligach i nie wyobrażam sobie, że wyjdziemy na boisko w innym celu — powiedział selekcjoner Walijczyków. 

Robert Page chwalił reprezentację Polski i poddał grę naszych zawodników dokładnej analizie.  

— Długo analizowałem polski zespół i mogę powiedzieć, że to drużyna poziomem podobna do nas. Dużo pracuje i walczy na boisku, aby osiągnąć dobry wynik. Polacy podobni są też do Szkocji i może to być dla nas cenne. Będziemy chcieli jutro wygrać, jak każdy mecz, ale mamy w głowie, że przed nami bardzo ważny tydzień. Ważny dla nas i dla naszych kibiców, na których bardzo liczymy w środę i przede wszystkim w niedzielę — dodał. 

Tylko Biało-Czerwoni rozpoczną w najmocniejszym ustawieniu 

Jak dowiedzieliśmy się na konferencji prasowej, Walia wystąpi spotkaniu z Polską bez swoich dwóch kluczowych zawodników, a więc Garetha Bale’a i Aarona Ramsey’a, którzy będą oszczędzani na niedzielę. Zupełnie inne podejście ma Czesław Michniewicz, który otwarcie powiedział, że rozpocznie ten pojedynek najmocniejszym składem. Według wszelkich przewidywań jedenastka będzie wyglądać następująco: 

Kamil Grabara - Bartosz Bereszyński, Jan Bednarek, Kamil Glik, Tymoteusz Puchacz - Mateusz Klich, Jacek Góralski, Grzegorz Krychowiak - Piotr Zieliński - Adam Buksa, Robert Lewandowski.  

Jak widać, Polska rozpocznie to spotkanie czwórką obrońców, jednak w trakcie meczu ma dojść do zmiany formacji i kilku roszad w składzie  Z Walią wystąpimy w optymalnym składzie. Będziemy starali się zagrać w trzech ustawieniach, zmieniać je w trakcie meczu  mówił selekcjoner reprezentacji Polski.  

Z Walią gra się nam wyjątkowo dobrze 

Historia spotkań pomiędzy Polską a Walią pokazuje, że z tym rywalem radziliśmy sobie nadzwyczaj dobrze. W dotychczasowych ośmiu meczach ze “Smokami” wygraliśmy pięć razy, dwa razy padł remis i tylko raz przegraliśmy.  

28.03.1973 Walia – Polska 2:0 el. MŚ (James, Hockey) 

26.09.1973 Polska – Walia 3:0 (Gadocha, Lato, Domarski) el. MŚ  

29.05.1991 Polska – Walia 0:0  

11.10.2000 Polska – Walia 0:0 el. MŚ  

02.06.2001 Walia – Polska 1:2 (Olisadebe, Kryszałowicz) el. MŚ  

13.10.2004 Walia – Polska 2:3 (Frankowski, Żurawski, Krzynówek) el. MŚ  

07.09.2005 Polska – Walia 1:0 (Żurawski) el. MŚ  

11.02.2009 Walia – Polska 0:1 (Guerreiro) 

Jesteśmy bardzo ciekawi dyspozycji Biało-Czerwonych. Celem jest oczywiście utrzymanie się w najwyższej dywizji Ligi Narodów, dlatego oba mecze z Walią, która na papierze jest najsłabszą ekipą w grupie, będą bardzo istotne. Areną zmagań środowej rywalizacji będzie Stadion Wrocław. 

Gdzie oglądać i typować? 

Początek spotkania o godzinie 18:00. Transmisja będzie dostępna w kanałach telewizyjnych TVP 1, TVP Sport, Polsat Sport Premium 1 oraz na stronie sport.tvp.pl. To spotkanie polecamy typować u bukmachera Superbet, który oferuje Bonus 200 PLN za wygrany zakład na zwycięstwo Polski. Szczegóły poniżej.