Idrissa Gueye zasiadł w ostatnim meczu ligowym na trybunach. Francuskie media donoszą, że zawodnik Paris Saint Germain odmówił gry z powodu tęczowych numerów na koszulkach, które były wyrazem wsparcia dla środowisk LGBT. 

W sobotę PSG, które zapewniło już sobie mistrzostwo Francji, rozgromiło na wyjeździe Montpellier 4:0. Dwie bramki dla Paryżan zdobył Leo Messi, a po jednej dołożyli Ángel Di María i Kylian Mbappe.  

Uwaga francuskich mediów jednak była skupiona głównie nie na wysokim zwycięstwie PSG, a na osobie Idrissy Gueye’a, który w tym meczu zasiadł na trybunach. Mauricio Pochettino zapytany o taki stan rzeczy, odpowiedział:  

- Był na trybunach z powodów osobistych. Nie jest kontuzjowany - wyjaśnił trener PSG. 

Czym są te powody osobiste? Francuski portal RMC Sport pisze, że Senegalczyk miał rzekomo odmówić występu w tym spotkaniu z powodu numeru na koszulce w kolorze tęczy. To miał być wyraz wsparcia dla osób LGBT, ponieważ 17 maja przypada dzień walki z homofobią.  

Bliscy senegalskiego pomocnika próbowali go bronić, tłumacząc, że nie pojawił się na boisku z powodu gali charytatywnej, którą zorganizował. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że ta gala odbyła się w czwartek, czyli dwa dni przed meczem PSG – Montpellier. 

Przed rokiem Idrissa Gueye również nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych w meczu, który miał wyrazić szacunek dla społeczności LGBT. Wówczas tłumaczono to problemami żołądkowymi.  

Ostatni mecz tego sezonu PSG zagra w sobotę o 21:00 z Metz. Transmisja dostępna będzie u bukmachera Betclic, wystarczy, że założysz konto i dokonasz minimum jednego depozytu.

 

##https://typer.pl/idz/betclic##ZAREJESTRUJ_SIĘ$$