Bayern Monachium dziesiąty raz z rzędu zdobył tytuł mistrzowski. Tradycyjnie na monachijskich ulicach zawodnicy świętowali wspólnie z kibicami, a Ci prosili Lewandowskiego o pozostanie w klubie! 

Nie ma mocnych na Bawarczyków

Niespodzianki nie było. W sobotę oficjalnie zakończył się sezon 2021/2022 w niemieckiej Bundeslidze. Po raz dziesiąty z rzędu najlepszy był Bayern Monachium, który w ostatnim meczu zremisował 2:2 z Wolfsburgiem. Jedno trafienie zanotował Robert Lewandowski. Polak z 35 bramkami na koncie po raz siódmy został królem strzelców.

Lewandowski wkrótce opuści klub?

Po meczu “Lewemu” zaszkliły się oczy, gdy mówił, że prawdopodobnie to był jego ostatni występ w koszulce Bayernu.  

- Bardzo możliwe, że to był mój ostatni mecz w barwach Bayernu. Nie mogę tego powiedzieć na sto procent, ale jest prawdopodobne, że tak było. Chcemy znaleźć najlepsze rozwiązanie dla mnie i klubu - wyznał Lewandowski w rozmowie z Viaplay. 

Było to tylko potwierdzenie słów dyrektora sportowego klubu Hasana Salihamidzicia, który jeszcze przed pierwszym gwizdkiem powiedział, że napastnik nie ma zamiaru przyjąć oferty zarządu.  

- Rozmawiałem z Robertem Lewandowskim i poinformował mnie, że nie przyjmie naszej oferty przedłużenia kontraktu i chce opuścić klub - powiedział Bośniak w rozmowie ze Sky Sports. 

Kibice proszą "Lewego" o pozostanie

W niedzielę piłkarze wraz ze sztabem szkoleniowym celebrowali mistrzostwo wraz z dziesiątkami tysięcy kibiców na ulicach w Monachium. Fani zwrócili się bezpośrednio do Lewandowskiego, prosząc go, aby ten pozostał w Bayernie. Momentami słychać było głośne okrzyki “"Lewan stay”.  

Nie wiadomo jednak, jaka przyszłość czeka Polaka. Prezes Olivier Kahn na mistrzowskiej fecie powiedział, że “Lewy” wypełni kontrakt do końca, a ten obowiązuje do czerwca 2023 roku.